Спеціальні потреби

Барак Обама звернувся до Конгресу і народу


У вівторок ввечері президент США Барак Обама виступив з промовою перед двома палатами Конгресу та перед американським народом.Щорічний виступ президента є давньою традицією в США і є свого роду його звітом про виконану роботу а також оголошенням планів на майбутнє.

Головною темою промови, стала економіка. Барак Обама лише місяць працює на своїй посаді. Тому звітувати йому поки немає про що. Але про те, як новий президент збирається виводити країну з кризи і, що найголовніше, коли це станеться - хотілося почути всім.

З самого початку промови Обама запевнив американців, що теперішня криза – явище тимчасове, і незабаром буде подолана.

«Сьогодні, я хочу щоб кожен американець знав: ми відбудуємось, відновимось і Сполучені Штати Америки стануть ще сильнішими ніж раніше».

Президент намагався звучати оптимістично і рішуче. Саме за брак оптимізму його найбільше критикували останнім часом. Обама запевнив, що за допомогою наполегливої праці і плану стимулювання економіки, який нещодавно був підтриманий Конгресом, йому вдасться зробити те, чого від нього чекають.

«Протягом наступних двох років, цей план врятує чи створить три з половиною мільйони робочих місць. 90 відсотків з яких - в приватному секторі».

Президент був максимально конкретним, описуючи завдяки чому і коли його план почне діяти. Він у першу чергу, наведе порядок в фінансовому секторі, на ринку житла та кредитування. А потім візьметься за перспективні проекти.

«Ми знаємо, країна яка першою перейде на чисті, відновлювальні джерела енергії – буде лідером в 21-ому столітті...., Ми подвоїмо надходження від альтернативних джерел енергії вже в наступні три роки».

Два інші головні проекти в програмі Обами – це реформування системи охорони здоров‘я і кардинальні зміни в системі освіти. Крім того – він пообіцяв змінити підхід до воєн в Іраку та Афганістані.

Відразу після виступу Обами традиційно мала слово опозиція. Молода зірка республіканців - губернатор штату Луїзіана Боббі Джиндал, який можливо боротиметься з Обамою за президентське крісло через чотири роки, чітко заявив, що його партія не вірить в дієвість плану Обами.

«Лідери демократів кажуть, їх дії допровадять до росту економіки. До чого вони призведуть, так це до росту уряду, збільшення податків і загонять майбутні покоління у ще більші борги».

Вже в четвер Обама представить в Конгресі план бюджету на наступний рік. Якщо в Палаті представників демократи мають впевнену більшість, в Сенаті Обамі все ж потрібні будуть голоси хоча б кількох республіканців. А значить, він змушений буде знаходити з ними спільну мову.
XS
SM
MD
LG