Спеціальні потреби

Тимошенко залишається на чолі українського уряду


Після кількох годин заслуховування звіту уряду у парламенті, Верховна Рада не підтримала пропозицію опозиції висловити недовіру уряду Юлії Тимошенко. За це рішення проголосували 203 депутати з 226 необхідних, з них від Партії регіонів – 172, БЮТ – 1, НУНС – 10, Компартії – 20.

Під час звіту прем’єр визнала складний стан економіки, однак вважає, що це наслідок світової фінансової кризи і каже, що нині спостерігаються позитивні тенденції. «Я можу констатувати, що замість резолюції недовіри уряду, було проголосовано резолюцію довіри уряду», – сказала Тимошенко, коментуючи результати голосування.

Також вона вважає, що головною метою висловлення недовіри її Кабінету Міністрів було намагання опозиційних сил дестабілізувати і без того складну економічну ситуацію, оскільки «сьогодні стілець прем’єр-міністра ні для кого не є привабливим, тому що це дуже важка, відповідальна і невдячна робота».

Однак Партія Регіонів може зробити черговий крок до того, аби позбавити Тимошенко цього стільця. Як сказав регіонал Борис Колесников, Партія регіонів складе 150 депутатських мандатів, у разі досягнення консолідованого рішення між політичними силами щодо проведення дострокових парламентських виборів. Він зазначив, що «спочатку треба зрозуміти, чи всі готові до організації дострокових виборів, враховуючи повний крах української економіки».

Натомість Тимошенко досить скептично коментує такі плани регіоналів: «Я неодноразово читала у пресі, що Партія регіонів спочатку ухвалює рішення про складання 150 мандатів, потім скасовує його. Можу сказати, якщо Партія регіонів складе 150 мандатів, то Верховна Рада працюватиме без 150 депутатів Партії регіонів».

Нагадаємо, що позачергові вибори до парламенту у 2007-му році відбулися після того, як 150 мандатів склали депутати БЮТ та НУНС.

Наступного тижня Юлія Тимошенко збирається задовольнити амбіції тих, хто підтримав її на прем’єрській посаді – провести урядові ротації. Очікується, що міністерські портфелі втратить частина міністрів від Нашої України та навіть БЮТ, зокрема, Йосип Вінський та Георгій Філіпчук. Натомість в уряді можуть з’явитися соратники Володимира Литвина.

XS
SM
MD
LG