Спеціальні потреби

Обама визнав свої помилки при формуванні адміністрації


Президент США, як демонструє його небагатоденна діяльність на посаді, діє швидко. Він швидко формує кабінет, приймає швидкі вирішення складних проблем. При цьому звичайно не обходиться без помилок. Але, як показав останній скандал з його обранцем на посаду міністра охорони здоров’я та соціального забезпечення, так само швидко Обама публічно визнає свої помилки і намагається їх виправити.

Ще до приходу на посаду президента Обама оголосив обранців на практично усі ключові посади у своєму кабінеті. Але у процесі призначення, за законом вони повинні отримати схвалення Сенату. При цьому уся діяльність кандидатів на державних посадах, їх приватне життя та контакти перевіряються. І саме тут виникли проблеми. Виявилось, що поки що принаймні троє з обранців Обами не сплатили вчасно податків.

Останньою жертвою власних помилок став багаторічний сенатор, кандидат на посаду міністра охорони здоров’я та соціального забезпечення Том Дешл. Виявилось, що він не лише не заплатив 140 тисяч податків та штрафів, але також не декларував свої прибутків від лобістської діяльності та виступів. І хоча Том Дешл, шанований серед законодавців, мав шанс отримати схвалення Сенату, він вирішив відступити і зняв свою кандидатуру. Для нової адміністрації скандал з Дешелом став серйозною проблемою, оскільки Обама розраховув на нього у реалізації пріоритетного для себе плану реформи охорони здоров’я. Скандал також виник у дуже не зручний для Обами час, коли він намагається провести через Конгрес свій багатомільярдний план стимулювання економіки. Але Обама вирішив діяти швидко. Він визнав проблему, вибачився в інтерв’ю декількох центральних американських каналів і перегорнув сторінку.

Визнання Обамою своєї помилки є важливим, оскільки американське суспільство, де сплата податків це святий обов’язок кожного громадянина, а несплата – це серйозний злочин, почало піднімати це питання. Чи означає це що й інші державні діячі легковажать з сплатою податків?

І такі питання підривають авторитет Обами, який декларує бажання очистити верхівку американської влади. Тому адміністрація діє швидко і президент уже на другий день після скандалу взявся за наступний проект у цьому напрямку. Він хоче обмежити виплату значних преміальних, яку продовжують отримувати працівники фінансових компаній у час економічної кризи.

XS
SM
MD
LG