Спеціальні потреби

У Ющенка пропонують міняти бюджет або Тимошенко


«Бюджет повний». «Бюджет порожній». Прем`єр і президент оприлюднили взаємовиключні оцінки економічної ситуації в Україні і продовжують наполягати кожен на своєму.

У Секретаріаті президента прем`єрку піймали на «приписках». Як стверджують тут, виконання бюджету за січень виглядає благополучно тільки на папері – завдяки «дутим» цифрам.

Надходження третини доходів до січневого кошторису зафіксовано впродовж одного дня – останнього робочого дня січня. Таку довідку у вівторок 3 лютого оприлюднив президентський Секретаріат, посилаючись на дані Державного казначейства. Причому як стверджують у канцелярії, йдеться про залишкові кошти за минулий рік та податки, перераховані підприємствами наперед.

Якби не таке авральне «вливання», справи виглядали б зовсім кепсько, а січневий бюджет був би виконаний лише «ледь-ледь, на 59-60%». Про це заявив заступник глави Секретаріату президента Роман Безсмертний. На брифінгу у вівторок він наголосив: є нагальна потреба у перегляді основного фінансового документа країни на 2009 рік, так само як місцевих бюджетів. За його словами, «Цифри, які заведені в Державний бюджет, нереальні. Ними можна маніпулювати. Але чим далі ми будемо рухатися в плані виконання Державного і місцевих бюджетів 2009 року, тим гіршою буде ситуація з виплатою заробітних плат, особливо в бюджетній сфері і в місцевих бюджетах».

Безсмертний вважає також: якщо Тимошенко не хоче міняти бюджет, тоді треба міняти Тимошенко. «Якщо прем`єр-міністр вважає, що сьогодні все прекрасно, що бюджет виконується, то мені видається, треба міняти прем`єр-міністра, а не дискутувати з нею», -- зауважив заступник глави Секретаріату.

Як повідомлялося, в екстреному зверненні до народу 30 січня президент України зажадав негайного перегляду Держбюджету на 2009 рік. Віктор Ющенко назвав бюджет «головним провокатором кризи в Україні», висловивши стурбованість тим, що із запланованого на січень обсягу податків і зборів уряд не зібрав і половини.

Юлія Тимошенко блискавично відповіла на критику, назвавши телезвернення президента «сумішшю неправди, паніки та істерії». Як заявила прем`єрка, бюджет успішно виконується, і уряд не збирається його переглядати аж до кінця першого півріччя цього року.

А у вівторок 3 лютого прем`єр-міністр заявила: перегляд Держбюджету можливий тільки в разі його невиконання чи перевиконання.

Водночас Тимошенко повідомила: щоб «закрити» плановий дефіцит Держбюджету, уряд веде переговори про надання Україні кредитів. За її словами, переговори ведуться з шістьма заможними країнами, і дві з них уже дали на це свою згоду.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG