Спеціальні потреби

Палата представників США затвердила план стимулювання економіки


Барак Обама святкує свою першу велику перемогу і одночасно першу поразку на посту президента країни. Палата представників затвердила запропонований ним план стимулювання економіки, але це рішення Конгресу не підтримав жоден республіканець. Одразу після голосування, Обама зустрівся з лідерами обох партій в Конгресі, намагшаючись найти з ними порозуміння перед тим, як цей план перешов на розгляд верхньої палати – Сенату.

Під час голосування в Сенаті, президент матиме ще одну можливість здобути підтримку обох партій. Але в середу Конгрес чітко розділився за партійним принципом. Республіканець Пол Раян зазначив:

«Ми не просто критикуємо, ми пропонуємо альтернативи, щоб показати як цей пакет можна покращити. Якщо б була згода між партіями – ми мали б кращий результат».

В решті, республіканці не дали законопроекту жодного голоса. Демократи, які мають більшість, змогли самі проголосувати за план Обами.

Вливання в економіку більш ніж 800 мільярдів державних доларів, на думку президента і демократів в Конгресі, має зупинити теперішнє економічне падіння, створити мільйони нових робочих місць і перевести Сполучені Штати в нову економічну еру. Втім республіканці та економісти зазначають що не всі пункти у цьому плані матимуть позитивний вплив на економіку, якщо матимуть його взагалі.

Зупинка зростання безробіття і створення нових робочих місць в країні перетворилось останнім часом на одну з найбільших гарячих тем. Поки політики сперечаються, тисячі людей в країні щодня стають безробітними. «Старбакс», «БестБай», «Боїнг» – три останні компанії, які оголосили масові скорочення. Найбльший у світі виробник літаків повідомив, що скоротить 10 тисяч працівників.

З Палати представників, план стимуляції економіки вирушив на розгляд Сенату. Обама сподівається, що вища палата оперативно його розгляне і він отримає затверджений законопроект на підпис до середини лютого. Якщо так станеться, Обама одержить на реалізацію своїх програм майже трильйон доларів – найбльше з усіх президентів за всю американську історію.

XS
SM
MD
LG