Спеціальні потреби

Чи вплине закриття Ґвантанамо на імідж США у мусульманському світі?


Будучи на посаді президента країни лише кілька днів, Барак Обама вже зробив помітні кроки у зміні стратегії боротьби з тероризмом, видавши постанову про закриття в’язниці Ґвантанамо на Кубі. Однак чи може цей радикально новий напрям цілковито знешкодити Аль-Кайду і зробити Америку більш безпечною, чи навпаки – буде тільки здійсненням давньої мрії терористів?

Зміни, які обіцяв Обама, почалися з його інавгураційної промови: «Світові лідери, які розпалюють конфлікти, або звинувачують Захід у своїх бідах – пам’ятайте, ваші люди судитимуть вас за те, що ви побудували, а не зруйнували».

Упродовж кількох днів нова адміністрація зробила кардинальні кроки у боротьбі США з тероризмом. Окрім рішення закрити в’язницю Ґвантанамо, це також намір збільшити військову присутність США на афгансько-пакистанському кордоні. Однак ще до приходу Обами до влади, Аль-Кайда зробила його ворогом номер один у світі. У листопаді лідер Аль-Кайди назвав Обаму домашнім рабом, обличчя якого наповнює серце ненавистю. А два тижні тому з’явилося інше повідомлення у якому Обаму звинувачують у розпаленні ізраїльського конфлікту у секторі Гази. «Він безпощадно вбиває ваших братів і сестер у Газі», – мовиться у повідомленні.

Директор програми національної безпеки Центру стратегічних та міжнародних досліджень Дейвид Геймен зазначає:

«Вони намагаються змалювати його як ворога. Їх непокоїть те, що Обама може звертатися до мусульманської спільноти. І що його політика може переконати людей, яких можна було б завербувати».

Втім, колишній аналітик ЦРУ Майкл Шурер має іншу думку: «Вони атакують нас не тому, що ми мали білого президента і не тому, що Джордж Буш був з Техасу, а не з Кенії. Вони атакують нас за наші дії у мусульманському світі».

Закриття Ґвантанамо і звільнення утримуваних там в’язнів може покращити імідж Обами у світі, але це не послабить антиамериканської пропаганди Аль-Кайди, а навіть, навпаки, може її посилити. Минулого тижня американські високопосадовці підтвердили, що принаймні один колишній в’язень Ґвантанамо з’явився у Ємені, як провідний лідер Аль-Кайди.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG