Спеціальні потреби

Рада створила слідчу комісію з питань постачання газу


Під час засідання Верховної Ради у вівторок тема газу була основною. Для обговорення цієї найбільш резонансної теми до парламенту прийшов уряд України на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Чекали депутати і Президента Віктора Ющенка, однак він в цей час проводив нараду в Секретаріаті.

Головним результатом засідання стало ухвалення рішення про створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009-их роках.

Комісія має надавати українському суспільству достовірну інформацію щодо розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів. Також комісія здійснюватиме парламентський контроль над терміновим поновленням постачання газу споживачам України і контролюватиме поновлення транзиту газу до Європи.

Головою комісії обрано регіоналку Інну Богословську, а її заступником – депутата від фракції БЮТ Олександра Гудиму. До ТСК увійшли 11 народних депутатів. Комісія діятиме впродовж двох місяців і оприлюднить свій попередній звіт на пленарному засіданні 6-го лютого.

За результатами розгляду питання парламент не підтримав проекту постанови «Про ситуацію з постачанням природного газу в Україну», внесеного депутатом фракції НУ-НС В’ячеславом Кириленком, у якому йшлося про схвалення дій Президента України та уряду під час переговорів з представниками Росії та ЄС з питань постачання газу в Україну та транзиту його територією держави.

Також ВР не підтримала звернення Верховної Ради України до Федеральних зборів РФ, в якому зазначалося, що «атмосфера у взаєминах між двома країнами все більше набуває конфліктного характеру». Проект цього звернення був запропонований депутатом Блоку Литвина Олегом Зарубінським.

Серед інших заяв, які прозвучали в українському парламенті варто виокремити вимогу лідера Партії регіонів Віктора Януковича про негайну відставку уряду та початок імпічменту Президенту Віктору Ющенку. Він також вимагає у четвер, 15 січня, винести на розгляд у парламенті проект резолюції про відставку Кабінету Юлії Тимошенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG