Спеціальні потреби

Опитування: Рейтинг Ющенка упав до найнижчої позначки


2,5% виборців готові проголосувати за те, щоб нинішній Президент України був обраний на другий термін. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного в грудні фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» спільно з фондом «Демократичні ініціативи».

Якби дострокові вибори президента відбулися наприкінці грудня минулого року, прізвище Віктора Ющенка у списку претендентів стояло б аж на шостому місці – тоді як ще недавно він був третім.

Баланс довіри-недовіри до чинного глави держави також скотився до безпрецедентного рівня. Гірше не бувало навіть у Кучми, – каже науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна і прогнозує:

«Я думаю, що Віктор Ющенко все-таки на вибори не піде».

Натомість найкращими виглядають шанси двох фаворитів – Віктора Януковича і Юлії Тимошенко. Опозиціонер на першому, прем’єрка на другому місці. Причому в останні місяці лідер Партії регіонів відчутно відірвався від лідерки БЮТ: як припускають соціологи, по рейтингу очільниці уряду вдарила економічна криза. Так чи інакше, за Януковича як президента готові голосувати 22% українців, за Тимошенко – лише 14%.

Водночас стрімке нарощування м’язів демонструє інший потенційний кандидат на президентську посаду, нова зірка Арсеній Яценюк. Упродовж останніх місяців 2008-го року екс-спікер перестрибнув одразу кілька сходинок на шляху до політичного Олімпу, і сьогодні бачити його президентом хоче 8% виборців. Він – третій найперспективніший, – каже керівник фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс» Олександр Вишняк:

«У разі участі в президентських виборах Яценюк буде найбільш сильним третім кандидатом. Хоч він має небагато шансів пройти в другий тур, але його голоси будуть дуже важливими для підтримки тих чи інших претендентів, які братимуть участь у другому турі голосування».

Як підкреслює соціолог, Арсеній Яценюк сьогодні значно випереджає за рейтингом і спікера Володимира Литвина (4,1%), і лідера комуністів Петра Симоненка (3,6%), не кажучи вже про чинного главу держави Віктора Ющенка.

Дослідження, проведе в грудні, засвідчило також рекордний рівень невдоволення українців політиками, їх розчарування у виборах та у можливостях демократії. Сьогодні 84% громадян вважають, що Україна рухається у хибному напрямі, – у правильності шляху впевнені лише 4%. Майже половина опитаних (49%) оцінює ситуацію в країні як критичну і вибухову, а 44% респондентів назвала її напруженою.

Такого ще ніколи не було за час проведення замірів, – відзначають соціологи. Як наголошують вони, захмарні цифри не можна повністю списати на економічну кризу.

XS
SM
MD
LG