Спеціальні потреби

Експерт: Росія краще за Україну використовує піар
У Вашингтоні, експерт з енергетичних питань Центру стратегічних та міжнародних досліджень - Кіт Сміт (Keith Smith) каже, що і Росія, і Україна створили передумови для сьогоднішньої кризи, хоча саме Газпром і російський уряд є головними винуватцями загострення конфлікту. За словами експерта, росіяни навчились краще за українців використовувати піар для того, щоб представляти свою позицію у Європі та США. І хоча багато аргументів у цьому конфлікті свідчать на користь України, продовжує експерт, на жаль українці неефективно використовують ці переваги.

«Це - суперечка, якщо розібратись, не є між Україною та Росією. Це суперечка між двома компаніями, контрольованими Росією - УкрГазЕнерго та РосУкрЕнерго. Якщо одна компанія не заплатила іншій, це означає, що одна компанія Газпрому не заплатила іншій компанії Газпрому. У той самий час вони наполягають, що ці гроші - це борг перед Росією. Це надзвичайно дивна ситуація і Європейський Союз повинен уважніше проаналізувати ситуацію.»

Кіт Смит підтримує приїзд в Україну європейських експертів, але каже, що багато з них мають зв`язки з Газпромом і треба уважно розглядати усі кандидатури і перевіряти чи не будуть вони робити свої висновки на користь Росії.

«У Європі є багато квалфікованих експертів, які розуміються на газовому бізнесі. Запитання лише, чи Європейський союз відправить правильних людей. Чи вони відправлять людей, які є незалежними і неупередженими у питанні газового бізнесу, чи вони відправлять людей, які мають близькі зв`язки з Газпромом? У комісії є люди, які були дуже близькі з Газпромом, і я сподіваюсь, що вони не будуть частиною системи моніторингу».

Експерти також сперечаються, якою насправді є ринкова ціна російського газу. На переконання Кіта Смита, у зв`язку з падінням ціни на нафту у світі втричі, ціна газу також має значно зменшитись і аж ніяк не може складати 470 доларів, чого п`ятницю вимагав від України Газпром.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG