Спеціальні потреби

Кандидатом Обами на пост глави ЦРУ не всі вдоволені
Джерела в перехідній адмінстрації Барака Обами стверджують, що мабутній президент визначився з кандидатурою на посаду директора Центрального Розвідувального Управління США. Ним може стати Леон Панетта – колишній конгресмен і глава адмінстрації президента Біла Клінтона, який, втім, ніколи не працював в розвідці. Барак Обама ще не зробив офіційної заяви з цього приводу, а його намір вже викликає чималий спротив серед Вашингтонських політиків та експертів.

Леон Панетта – має довгий послужний список роботи на державній службі, але жодного досвіду в управлінні спецслужбами. В офісі Обами кажуть, що його було обрано на посаду директора ЦРУ частково саме тому, що він не має ніякого відношення до агентства, репутація якого останнім часом була заплямована скандалами з утриманням підозрюваних у засекречених в‘язницях та практикою тортур з метою добуття інформації.

Барак Обама не шкодує компліментів на адресу Панетти:

«Я глибоко поважаю Леона Панетту. Я вважаю його одним з найкращих державних службовців, які у нас були. Він наділений надзвичайними якостями керівника, розсудливий політик і має бездоганну репутацію чесної людини».

Обами каже, що він створює блискучу команду у галузі національної безпеки:


«Я думаю, що ви побачите команду, яка виправить деякі з попередніх практик, які, на мою думку, погіршили імідж наших спецслужб, розвідки, та американської закордонної політики загалом».

Втім, деякі законодавці, включаючи сенатора демократа Даян Файнстайн, яка очолює сенатський комітет з питань розвідки, налаштовані скептично стосовно призначення Панетти, якраз через його брак досвіду роботи у спецслужбах. Ентоні Кордсмен, аналітик з питань безпеки у Вашингтоні, також не підтримує рішення Обами:

«Коли хтось приходить ззовні – він починає фокусуватися на бюрократичних моментах роботи організації. Він перебуває під великим впливом з боку президента. Він починає боротися з персоналом всередині агенції не через помилки останніх, а через їх можливо відмінні політичні погляди».

Однак, Кордсмен зауважує, що в історії ЦРУ були випадки успішних керівників, які прийшли ззовні.

Найбільшим викликом нового директора стане реформування агентства відповідно до загроз, які переживає країна після терактів 11 вересня 2001 року. Леон Панетта, якщо його схвалять на цій посаді, очолить антитерористичні операції США по всьому світу.Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG