Спеціальні потреби

Ізраїль продовжує бомбардування сектора Гази


Міністр оборони Ізраїлю Егуд Барак заявив, що Ізраїль перебуває у стані тотальної війни з Гамасом та усіма його підрозділами. За його словами, Ізраїль не раз простягав руку миру палестинцям і не має нічого проти населення Гази. Ця війна не проти них, а проти Гамасу, – додав він.

Тим часом у понеділок Ізраїль продовжував бомбардування території сектора Гази. Мішені, за словами ізраїльського командування, виключно стратегічного призначення – ракетна установка, склад боєприпасів, танкер, наповнений контрабандним пальним, який після вибуху горів протягом кількох годин. Натомість, інша сторона бачить у діях Ізраїлю винищення цивільного населення Гази. За попередніми підрахунками, внаслідок ізраїльської повітряної кампанії вже загинуло близько 300 палестинських цивільних. І ця цифра зростає ледь не щогодини.

Джерела у Газі кажуть, що протягом ночі на понеділок гамасівці вистрелили у бік Ізраїлю лише вісім ракет і одну зранку. Це у порівнянні з вісімдесятьма у неділю, та ста двадцятьма у суботу. Ізраїль же лише посилив свої атаки, і за словами керівництва, готовий навіть до жорсткіших дій.

А це може означати наземні військові дії. Ізраїльський Кабмін вже дав згоду на розгорнення шести з половиною тисяч резервістів для посилення оборонної лінії вздовж кордонів Гази.

І хоча Ізраїль не повідомляє про серйозні поранення, тисячі громадян у паніці. Школи закриті, звук повітряної тривоги майже не припиняється, мирні жителі вичікують у підземних сховищах. Позиція пересічних ізраїльтян щодо конфлікту однозначна – вони засуджують дії Гамасу.

Лікарні Гази ж переповнені пораненими. Серед них багато бойовиків Гамасу, але є і цивільні.

Ізраїль чітко і недвозначно заявляє, що раз і назавжди хоче покінчити з нападами з боку гамасівців. Питання у тому – як далеко готовий він піти цього разу. Ізраїльські танки маневрують уздовж кордонів, резервісти чекають команди до дій. Втім, навіть часткова окупація Гази, де проживають понад півтора мільйона палестинців, для ізраїльтян може видатись завданням непосильним. Адже підтримка населенням Гамасу з часу виведення ізраїльтянами своїх військ у 2005-му році – посилилась. І підтвердженням тому стала перемога Гамасу на парламентських виборах у 2006-му році. Роком пізніше Гамас перебрав повний контроль над територією і відтоді конфлікт з Ізраїлем, який дедалі все більше посилює свої кордони, не припиняється. Тим часом в епіцентрі конфлікту, який ані політики, ані військові, виглядає, розв’язати не здатні, опинилось мирне населення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG