Спеціальні потреби

Понад 30 мільйонів американців користуються талонами на харчі


Пожвавлення економіки – одне із найскладніших питань, що постане перед новим Конгресом, робота якого розпочнеться у січні. Законодавці та аналітики кажуть, що законопроект зі стимулювання економіки включатиме збільшення обсягу харчової допомоги потребуючим, у тому числі федеральної програми талонів на харчі. Адже, як показує статистика, кількість американців, які останніми місяцями звертаються по допомогу – рекордно висока. Минулого місяця талонами скористувалися 31,5 мільйон американців.

Попри важкі часи Керрі Рей Блек не втрачає святкового настрою. Мати-одиначка мешкає у центральному штаті Кентуккі і ростить двох дітей та ще вчиться три дні на тиждень, щоб отримати диплом медсестри. Повернення до навчання означало зменшення місячного заробітку. І після оплати поточних рахунків у Керрі не залишається грошей на годування родини. Відтак вона подала заявку на талони харчової допомоги:

«Іноді їжа опиняється останнім пунктом у переліку речей першої необхідності, і настали часи коли я не змогла знайти зайвих грошей на харчі. Мені була потрібна допомога».

Програма харчової допомоги фінансується з федерального бюджету. Її отримують родини з низьким рівнем достатку. Велика кількість реципієнтів – працюючі матері-одиначки. Колись талони нагадували поштові марки, сьогодні – це електронні картки.

Уряд каже, що уперше кількість реципієнтів талонів перевалила за 30 мільйонів. У вересні ця цифра досягла 31,5 мільйона. За даними статистики, ще 36 мільйонів американців ледве зводять кінці з кінцями.

Економіка міста Лексінгтон у штаті Кентуккі залежить від індустрії кінного спорту, яка переживає нелегкі часи. Харчовий банк у Лексінгтоні обслуговує 49 повітів штату і входить у національну мережу з 204 банків харчів, яка покриває всю країну. Продукти харчування надходять сюди від різноманітних виробників зі всієї країни у формі благодійної допомоги. Відтак, їх віддають тим, хто не отримує талонів на харчі, або ж тим, кому їх не вистачає. Координатор програми Менді Брагуга каже, що колись її банк годував 800 родин у місяць. Цього місяця за допомогою звернулося майже дві тисячі родин. Пані Брагуга каже, що стрибок попиту відчувають благодійники і в інших штатах країни:

«Клієнтура змінюється. Тепер це не лише непрацездатні люди чи ті, які роками жили на харчових талонах. Сьогодні до нас приходять люди, які ніколи у житті не звертались по допомогу».

Серед таких Майкл Мартін. Після одинадцяти років роботи у компанії з надання комунальних послуг його було звільнено. Вже чотири місяці Майк шукає нову роботу:

«Я хочу працювати. Я шукаю роботу. Готовий робити будь-що: прибирати листя, працювати за менші гроші, аби тільки оплатити рахунки. Я не хочу, щоб мені допомагала держава».

Зрештою, коли протягом майже двох тижнів родині було майже нічого їсти, він звернувся за талонами на харчі.

Майкл каже, найгірше – це почуття сорому: «Мені так соромно платити за свої харчі у магазині талонами. Таке відчуття, що всі на тебе дивляться із засудженням».

Аналітики прогнозують зростання безробіття до 8% до кінця 2009-го року. Відтак, збільшиться і кількість людей, які потребуватимуть харчової допомоги.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG