Спеціальні потреби

Економічна скрута спонукає американців вдатися до крайніх заходів


У зв’язку із спадом економіки дедалі більше американців вдаються до крайніх заходів, аби покращити своє матеріальне становище. Згідно з результатами недавнього опитування громадської думки, кожний четвертий американець каже, що хтось у його родині був звільнений з роботи, або змушений працювати за меншу платню.

Марія Фінкбейнер не могла знайти роботи, а банк погрожував забрати в неї квартиру за несплату іпотечної позики. І тоді вона побачила оголошення – шукали добровольців, готових за плату взяти участь у випробовуванні експериментального медикаменту. Вона пригадує, що коли вперше прочитала це оголошення, то подумала – мабуть треба бути божевільним, щоб на таке погодитись. Марія – абсолютно здорова мати двох дітей – відповідала критеріям для участі в клінічному дослідженні у її містечку в штаті Індіана. Марія каже, що економічна скрута штовхнула її на цей крок:

«Ви стаєте піддослідним кроликом, приймаєте медикаменти, які випробовують науковці».

За всього два тижні Марія заробила майже три тисячі доларів, стільки скільки вона заробляла за шість тижнів на старій роботі. Дедалі більше людей зголошуються брати участь у клінічних дослідах, які мають на меті встановити безпечні дози нових медикаментів. Науковець Джорджтаунського університету Джін Мічел каже:

«У ці важкі часи люди вдаються до незвичайних, а на погляд декого, крайніх заходів, аби отримати прибуток від участі в клінічних дослідах, які насправді можуть мати серйозні наслідки в майбутньому».

Деякі центри штучного запліднення повідомляють про значний зріст кількості жінок, які висловлюють бажання стати донорами яйцеклітин або сурогатними матерями. За місяць кількість заяв від жінок готових стати сурогатними матерями зросла від приблизно 40 до понад 100.

Шарлін Клімор каже, якби не 25 тисяч доларів, які вона одержує за те, що виношує дитину як сурогатна матір, вона з двома дітьми опинилися б на вулиці.

Це – часом крайні і ризиковані, але законні заходи, до яких вдаються американці, аби заробити гроші на прожиття у час економічної скрути.

XS
SM
MD
LG