Спеціальні потреби

У США вперше здійснили трансплантацію 80% шкіри обличчя


У лікарні міста Клівленд була успішно проведена трансплантація 80% шкіри обличчя. Подібних процедур до цього у всьому світі було проведено лише три. Хоча період одужання займе певний час, лікарі кажуть, що задоволені результатами операції і сподіваються незабаром почати робити подібні трансплантації на регулярній основі.

Пацієнтка все ще перебуває у лікарні. Трансплантацію шкіри від донора, яка померла кілька годин раніше, провели найкращі пластичні хірурги країни. Богдан Помагак один із них:

«Це величезний прорив. Для багатьох пацієнтів це початок нової ери, нової доби у галузі реконструктивної медицини. Я дуже щасливий».

За попередніми підрахунками у США операції з трансплантації шкіри обличчя потребують сотні людей, які пережили певні травми чи живуть з вродженими деформаціями. Мікрохірург Марія Семенова очолила команду, яка провела чудо-процедуру:

«Уявіть, хтось у середньому віці з тяжкими деформаціями живе у повній ізоляції, одягає маску, коли в гості приходять родичі. І тут у нього з’являється можливість повернутися до суспільного життя на 15-20 років. Хто не піде на такий крок?

Крім того, каже хірург Богдан Помагак, пацієнти, які проходять процедуру залишаються з власними рисами обличчя, відтак не втрачаючи своєї особистості:

«Реципієнт не отримує зовнішності донора, риси обличчя померлого не зберігаються після трансплантації.

Перша пацієнтка, якій зробили операцію з трансплантації шкіри обличчя, Ізабель Дінуар каже, що за три роки після процедури вона не відчуває ніякого болю і процедура було того варта:

«Раніше я не могла дивитися на себе у дзеркало. Зараз все змінилось».

Сьогодні, каже Ізабель, вона щаслива. Може їсти, пити, сміятися. Прості радощі життя, які незабаром відчуватиме і пацієнтка у цій лікарні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG