Спеціальні потреби

Соцопитування: Економікою не задоволені 95% українців


95% українських громадян не задоволені економічною ситуацією в країні. А 77% українців кажуть, що нинішня економічна криза торкнулася їх особисто. Про це свідчать результати соціологічних опитувань, проведених в грудні Інститутом Горшеніна та центром соціальних досліджень «Софія».

Економічна криза навіяла українцям песимізм. Майже половина громадян не чекає від найближчого майбутнього нічого доброго. Буде тільки гірше, – вважає 47% учасників соціологічного опитування, проведеного в грудні Інститутом Горшеніна.

Занепадницькі настрої – не дивина, зважаючи на те, що майже в половини респондентів уже впали доходи. Загалом же – в той чи інший спосіб – криза торкнулася переважної більшості – 77% українських громадян.

При цьому в ситуації кризи найбільше допікає підвищення цін – на це скаржиться понад дві третини опитаних. Третина потерпає від затримок зарплати, п’ятій частині зарплатню урізали, у шостій частині сімей з’явилися безробітні, а 6% опитаних кажуть про зупинку своїх підприємств.

Не зачепила криза тільки 13% громадян, а зовсім не помічають її всього лише 2,5% опитаних.

Паралельне опитування – проведене в грудні центром соціальних досліджень «Софія» показало схожі результати. Практично всіх українців – 95% – не задовольняє економічна ситуація в країні. А переважна більшість критично оцінює заходи, які вживає влада для подолання кризи.

Питання, яке соціологи ставили респондентам під час досліджень, «Голос Америки» поставив перехожим на вулицях Києва. Чи вони відчули на собі наслідки глобальної економічної кризи і якщо так, то в чому для них особисто полягає проблема №1. Ось деякі із відповідей:

- «Звичайно, відчули, а як ви думаєте! І найперша проблема – все подорожчало всюди. Стипендію не дають, це по-перше. Дорога, транспорт сильно дорого коштує. А мою маму знизили в посаді і зменшили зарплату».

- «Чоловік свою пенсію поклав на депозит. І то було 20 тисяч, ми мали собі купити хоч якісь меблі. Тепер ці гроші стали ніщо. Ми нічого за них не зможемо купити».

- «Доларовий кредит за машину треба виплачувати, а долар росте, вже мінімум за дев’ять гривень купують. Це моя, напевно, буде найбільша проблема».

- «Мало роботи стало. Люди рідко стали їздити на таксі, дуже рідко. Ми обслуговували багато різних фірм, а зараз вони відмовляються від наших послуг».

- «Я кухар японської кухні. Мене тільки що звільнили з ресторану. І вимагають, щоб я написав заяву за власним бажанням. Але я цього робити не буду».

- «Ця криза на мене не впливає. Я працюю для себе, ще й макулатуру збираю. Я добре живу, тому що працюю в свої 75 років».

- «На собі я зовсім не відчуваю. У мене все добре, налаштований позитивно. Навпаки, в сфері страхування, де я працюю, навіть краще стає».

- «Я не відчув цієї кризи. Так сталося, у мене таке життя, що я цієї кризи не відчуваю. Я закоханий зараз і тому мені на все це наплювати. Мені до лампочки».

XS
SM
MD
LG