Спеціальні потреби

Існування коаліції підтверджує плідна робота парламенту


Оновлена Верховна Рада вже другий день поспіль працює плідно. У четвер прийняли кілька антикризових законів, у п’ятницю ухвалили зміни до Державного бюджету на 2008-ий рік. Народні депутати, зокрема, проголосували за поповнення Пенсійного фонду та фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а компанії «Нафтогаз Україна» виділили додаткові кошти – на покриття різниці між ціною купівлі і продажу імпортного газу. Ще одним важливим рішенням стала заборона банкам в однобічному порядку змінювати умови кредитних договорів, себто підвищувати відсотки за кредитами.

Але попри ефективну роботу, яку демонструє нова парламентська коаліція, президентові, як виглядає, вона не до смаку. Віктора Ющенка чимось не влаштовує «союз трьох» – БЮТ, НУНС і Блоку Литвина, і він проти того, щоб його політична сила до такого союзу входила. Про це повідомив журналістів у п’ятницю заступник лідера фракції НУ-НС Роман Зварич:

«Президент вчора доволі чітко дав зрозуміти, що він проти входження нашої фракції у таку коаліцію».

Утім, пізніше Зварич відхрестився від своїх слів. Цього ж дня народний депутат вибачився перед журналістами, сказавши, що помилився – неправильно зрозумів позицію президента.

Не розставило усіх крапок над «і» й засідання фракції Нашої України – Народної самооборони. Збори проходили в бурхливих дискусіях і завершились увечері в п’ятницю. Одні учасники засідання повідомляють: звершилось, НУ-НС приєднався до коаліції з Блоком Юлії Тимошенко і Блоком Литвина. Адже під таким рішенням підписалася більшість – 37 із 72 членів фракції. Інші його учасники стверджують: своїм рішенням НУ-НС всього лиш висловився на підтримку створення коаліції, але це зовсім не означає, що коаліція вже існує. Таку версію оприлюднив той же Роман Зварич. Як він повідомив, коаліційної угоди нема, і переговорний процес триває.

Усі ці хитання дуже дивують партнера БЮТ і НУ-НС по коаліції – Блок Литвина. Як поскаржився у п’ятницю народний депутат-литвинівець Олег Зарубінський, проект угоди про коаліцію трьох повністю узгоджено, але з її підписанням чомусь зволікають. Що ж до небажання президента бачити у коаліції трьох свою політичну силу – НУ-НС, то з цього приводу Зарубінський ображено зауважив: «народ може дати таку оцінку, що мало не покажеться».

А тимчасом Юлія Тимошенко зберігає олімпійський спокій. Під час брифінгу в п’ятницю прем’єр-міністр, відповідаючи на запитання про те, існує коаліція чи ні, нагадала: за Основним законом, коаліцію створюють не окремі депутати, а фракції. Фракція НУ-НС прийняла своє рішення більшістю складу. Усі необхідні етапи створення коаліції пройдено, – заявила Тимошенко:

«І тому на сьогоднішній день всі ці гучні заяви, провокації, які робляться навколо коаліції, і є лише провокаціями. Коаліція працює, живе, вона створена, і хто б не хотів бачити цю коаліцію, вона вже нікуди не зникне. Я думаю, що це є розв’язання політичної кризи».

XS
SM
MD
LG