Спеціальні потреби

Регіонали пропонують Лавриновича на посаду спікера


Коаліційні ігри у парламенті виходять на фінішну пряму. Цього тижня все має вирішитись: депутати обіцяють обрати спікера і не пізніше середи-четверга нарешті оголосити про створення нової більшості.

Та хоч до фінішу близько, чітких домовленостей досі нема. Інформація суперечлива, і різні варіанти виглядають однаково вірогідними.

Новим спікером може стати Іван Плющ. На його кандидатурі наполягає президент. У понеділок Віктор Ющенко провів з цього приводу консультації у Секретаріаті з представниками фракції Наша Україна – Народна самооборона.

Проте для Партії регіонів миліший інший кандидат. Вони висунули кандидатуру Олександра Лавриновича, нинішнього віце-спікера, який може очолити Верховну Раду, якщо коаліція між Партією регіонів і Блоком Юлії Тимошенко піде на лад.

Про те, що робочий варіант коаліційної угоди між реґіоналами і БЮТом уже готовий, повідомила у понеділок, посилаючись на свої джерела, газета «Комерсант-Україна».

За угодою, прем’єр-міністром буцімто має залишитись Юлія Тимошенко, а реґіонали отримають посаду спікера – для Лавриновича. При цьому лідер партії Віктор Янукович не претендує ні на прем’єрську, ні на спікерську посаду. «Не наполягає», – сказав в інтерв’ю газеті «24» реґіонал Борис Колесников, відповідаючи на запитання, чи наполягатиме Партія регіонів на спікерстві Януковича в разі створення коаліції з БЮТ. Здається, у лідера інші плани. За словами Колесникова, одним із пунктів коаліційної угоди між Партією регіонів і БЮТ може бути внесення змін до Конституції про обрання президента у Верховній Раді. Як пояснив у понеділок журналістам інший депутат-реґіонал Олександр Стоян, у разі створення коаліції з БЮТ Партія регіонів змінить Конституцію і вже навесні обере Януковича у парламенті главою держави. «Проміжний етап у вигляді спікерства Віктору Федоровичу не потрібен, рейтинг у нього і так великий», – зазначив Стоян.

Втім, Блок Юлії Тимошенко таку інформацію заперечує. Як сказав у понеділок депутат-бютівець Андрій Кожем’якін, жодних угод чи проектів угод БЮТ із жодною політичною силою ще не підписував. А інший бютівець, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко запевнив: посада президента ліквідована не буде. За його словами, ця посада й далі залишатиметься «популярною і модною для політиків».

А тим часом Президент України підозрює парламентарів у підготовці «тіньової змови бізнес-угруповань». Саме тому на засідання Верховної Ради у вівторок, куди його кличуть народні депутати, Віктор Ющенко не прийде, – наголосила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова, і від імені Ющенка нагадала народним обранцям про Дамоклів меч перевиборів:

«Для глави держави є неприйнятним те, коли його присутністю намагаються легалізувати бізнес-тандем. Діалог народних обранців із главою держави стане можливим після того, як депутати відновлять внутрішню самоорганізацію та оголосять політичні пріоритети. Президент вкотре нагадує, що Указ про дострокові вибори призупинено, а не скасовано».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG