Спеціальні потреби

Понад сто країн світу відмовились від використання касетних бомб


Делегати з понад ста країн світу зібрались у середу в Осло для підписання Договору про заборону використання касетних бомб. Але Сполучені Штати відмовились підписувати відповідну угоду. Разом з ними до Договору не долучились Росія, Китай, Ізраїль, Індія та Пакистан – країни, які мають найбільші склади цього виду зброї.

Як заявив Державний департамент Сполучених Штатів заборона використання касетних бомб піддасть ризику життя американських солдатів та сил коаліції. Пентагон заявляє також, що використання цього виду зброї є ефективним, але вони планують відмовитись від цієї технології до 2018-го року.

Подібного роду бомби скидають з повітря та використовують під час наземних боїв. Вони вибухають у повітрі на сотні менших вибухових пристроїв.

Водночас під час круглого столу в американському Конгресі фахівці застерегли що у найближчі п’ять років на найбільші американські міста може бути здійснений напад за допомогою біологічної чи ядерної зброї. І причиною цього є те, що у світі зростає небезпека і ймовірність, що подібного роду зброя може потрапити до рук терористів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG