Спеціальні потреби

Обама обговорив з губернаторами проблеми місцевих бюджетів


Економічна криза у США сильно вдарила по місцевих бюджетах. Обговорити проблеми новобраний президент країни Барак Обама приїхав на зустріч з губернаторами штатів у Філадельфії. Щонайменше у 41-му штаті державний бюджет не дорахується грошей через зменшення надходжень з податків. Керівництво штатів просить уряд надати допомогу розміром у 140 мільярдів доларів для підтримки інфраструктури та програми медичного забезпечення пенсіонерів.

У Чикаго цього року новорічну ялинку запалили на кілька днів пізніше, оскільки не було грошей заплатити робітникам. Намагаючись поповнити бюджет, влада міста збільшила плату за паркування. Однак, багатьом працівникам загрожує скорочення.

У Каліфорнії, губернатор Арнольд Шварценеґґер оголосив фіскальну кризу. Бюджет штату вже не дорахувався 11 мільярдів доларів, прогнози на майбутнє ще гірші:

«У наступні 18 місяців, за нашими попередніми підрахунками, бюджетний дефіцит досягне 28 мільярдів доларів. У час спаду економіки ситуація лише буде погіршуватися».

Економічна криза відчувається по всій країні. В Огайо дефіцит бюджету – сім мільярдів, у маленькому Массачусеці – півтора. Місцеві уряди скорочують робочі дні для урядових працівників, просять людей працювати один день на місяць безкоштовно, скасовують соціальні програми. Експерти прогнозують, що це лише початок. Тож губернатори штатів покладають великі надії на новобраного президента. Під час зустрічі з ними, Барак Обама пообіцяв співпрацювати з усіма штатами у процесі виходу з економічної кризи:

«Я обіцяю вам, як президент, я звертатимусь до вас за порадою. Я вислухаю вас, особливо тих, з ким ми не погоджуємося».

Барак Обама закликав губернаторів внести свої пропозиції до його плану виходу з економічної кризи. Він погодився з необхідністю підтримати проекти розвитку інфраструктури штатів та пообіцяв працювати з губернаторами не залежно від їх партійної приналежності.

Участь у зустрічі взяла і губернатор Аляски Сара Пейлін, колишній кандидат на посаду віце-президента США від Республіканської партії. Під час виборчої кампанії Пейлін гостро критикувала Обаму. Цим разом вона звучала примирливо:

«Я з нетерпінням чекаю роботи з ним. Приємно, що президент Обама просить губернаторів говорити йому про специфічні проблеми».

Барак Обама пообіцяв губернаторам без затримки почати допомагати штатам виходити з економічної кризи, як тільки офіційно почне виконувати обов’язки президента у січні.


Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG