Спеціальні потреби

Криза автобудівних компаній та привілеї їхніх керівників


Керівництво трьох американських автобудівних компанії продовжує лобіювати у Конгресі США надання негайної позички на суму 25 мільярдів доларів для порятунку галузі. Якщо загалом демократи, які мають більшість у законодавчому органі, підтримують автовиробників, критика на адресу керівників галузі лунає з обох політичних таборів. Приєдналися до неї і журналісти, які звертають увагу громадськості, що у час, коли компанії просять американських платників податків заплатити за їхні прорахунки, керівники не відмовляються від таких привілеїв, як приватні літаки.

Керівники так званої великої трійки «Дженерал Моторз»,« Форд» та «Крайслер», прийшли на капітолійську гірку з проханням про негайну допомогу, аби розв’язати катастрофічну рецесію автомобільної галузі, до якої призвела фінансова криза в країні.

Боси автогалузі переконують законодавців заплатити сьогодні аби уникнути наслідків банкрутства їх компаній. Представник «Дженерал Моторз» Рик Ваґонер каже:

«Ціна буде катастрофічною. Втрата робочих місць, прибутків та сплачених державі податків. Буде нанесено удар по бізнесу та споживачах».

Автобудівники просять щонайменше 25 мільярдів доларів у вигляді позички. Але у Конгресі чимало скептиків. Голова банківської комісії сенатор Кристофер Дот один із них:

«Вони намагаються загоїти рани, які на мою думку, великою мірою були ними ж нанесені. Ніхто не скаже, що вони не могли цього передбачити».

Сенатор-демократ від штату Монтана Джон Тестер зазначає: «Скільки б грошей ми не виділили, якщо не змінити бізнес-модель, ви приречені на провал».

А журналісти звернули увагу, що у час коли керівництво великої трійки просить гроші, жоден з них не відмовляється від шикарного способу життя. Поки генеральний директор «Дженерал Моторз» Рік Ваґонер випрошує гроші у Конгресі, його приватний літак вартістю у 36 мільйонів доларів, чекає у місцевому аеропорту. Таких літаків у компанії аж вісім. Багато платників податків кажуть, що це ляпас по обличчю – прилетіти до Вашингтона на корпоративному літаку просити гроші.

Політ на приватному літаку до Вашингтона і назад до Детройта «Дженерал Моторз» коштує приблизно 20 тисяч доларів. Квиток у кабіну першого класу пасажирським рейсом – 837 доларів в обидва кінці. Ваґонер, зарплата якого минулого року склала 16 мільйонів доларів, не виявив особливого бажання говорити на цю тему з журналістом телеканалу АВС.

А у контракті генерального директора компанії «Форд» Алана Мулеллі обумовлено, що подорожуватиме він виключно на корпоративному літаку. Так само пересувається і його дружина. Муллелі, який минулого року заробив 28 мільйонів, у Конгресі розповідав, що «Форд» значно скоротив витрати, позбавившись зайвого виробництва. Ця компанія закрила 17 заводів та скоротили 51 тисячу робочих місць.

Однак, у час коли пересічні працівники «Форду» масово втрачають роботу, компанія продовжує утримувати вісім приватних літаків для свого керівництва. Мулеллі теж не виявив бажання говорити про це.

Боси великих компаній, наполягають, що приватні літаки допомагають їм пересуватися більш ефективно та безпечно навіть у час економічної рецесії. «Дженерал Моторз», для прикладу, скорочує бюджет на спонсорство спорту і навіть канцелярські видатки. Однак, про плани скоротити свій авіаційний флот компанія, принаймі поки що, не оголошувала.

XS
SM
MD
LG