Спеціальні потреби

«Дженерал Моторз» скорочує робочі місця


Американська автобудівельна компанія «Дженерал Моторз» повідомила про свій план скоротити ще 1900 робочих місць. Минулого тижня корпорація тимчасово звільнила 3600 працівників. Від липня «Дженерал Моторз» втратив понад чотири мільярди доларів внаслідок слабкого попиту на його автомашини. Аналітики кажуть, що усій автобудівельній промисловості у США загрожує крах.

Автобудівна промисловість у США опинилася перед жорстокими реаліями. Споживачі купують дедалі менше автомашин американського виробництва.

Автодилер Карл Маєрс записує новий рекламний ролик, можливо – останній:

«Мені прикро це говорити – багатьом дилерам загрожує банкрутство».

Ось у чому причина. Загалом у Сполучених Штатах продаж автомобілів зменшився на 30%. За останні три місяці, три найбільші американські автобудівні компанії – «Дженерал Моторз», «Форд» і «Крайслер» – разом зазнали збитків майже в десять мільярдів доларів.

Деякі експерти вважають, що «Дженерал Моторз» вже за кілька місяців може вичерпати свої запаси готівки. Губернатор автобудівного центру США штату Мічиган – Дженіфер Ґренголм – побоюється масових звільнень на заводах:

«Якщо національна автоіндустрія зазнає краху, то це може призвести до втрати трьох з половиною – п’яти мільйонів робочих місць в країні. Це буде катастрофа».

Безробіття сьогодні є на найвищому рівні за останні 14 років. Багато робітників побоюються опинитися на вулиці. Конгрес США вже раніше асигнував 25 мільярдів доларів американським автобудівникам, щоб ті розвивали автомобілі з використанням енергозберігаючих технологій. Однак, законодавці-демократи кажуть, що індустрія потребує принаймні вдвічі більше лише на те, щоби не збанкрутувати.

Новообраний президент США Барак Обама заявив, що підтримує план допомоги автомобільній промисловісті, але не сподівається на швидкий прогрес. Водночас дехто каже, що, як завжди, за все платитимуть платники податків, інакше опиняться перед наслідками ще більшої кризи.

XS
SM
MD
LG