Спеціальні потреби

Корпорація ОПІК повертається на український ринокУкраїнський та американський уряди підписали угоду, яка дозволяє відновити роботу на українському ринку Державній корпорації Сполучених Штатів із гарантування приватних інвестицій за кордоном (ОПІК). Вона призупинила свою діяльність майже десятиліття тому через непорозуміння в комерційній суперечці. Сторони сподіваються, що поновлення роботи цієї корпорації дозволить Україні залучити додаткові інвестиції, зокрема й американські.

У вересні надходження іноземних інвестицій в Україну скоротилося майже на третину. Це – один із наслідків світової фінансової кризи, – кажуть експерти. Міжнародні інвестори нині виводять гроші із ризикованих ринків, таких як Україна, – пояснює керівник американського фонду Наталія Яресько. Саме тому, каже вона, повернення ОПІК може бути знаковою подією. Пані Яресько зазначає, шр нині для багатьох українських компаній будь-яка можливість отримати гроші – без перебільшення – питання виживання:

«ОПІК не тільки кредитує, а й дає страховку від політичного ризику. Для багатьох американських фірм це потрібно для роботи на цьому ринку. Тепер це відкрита тема, можна купити цю страховку від політичних ризиків в ОПІК. І це надає цілій групі інвесторів, які не були готові дивитися на український ринок, можливість знову на нього подивитися».

Від імені американського уряду документ підписав посол США в Україні Вільям Тейлор. Він називає залагодження багаторічної суперечки важливим кроком у напряму повернення Корпорації OПIК в Україну і ознакою того, що Сполучені Штати вірять в Україну та українську економіку. Посол каже, що останнім часом Україна зробила декілька важливих кроків для покращення інвестиційного клімату.

За обсягом прямих інвестицій, залучених в економіку України, Сполучені Штати посідають сьоме місце. Тут працює більш ніж 1500 підприємств з американським капіталом.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG