Спеціальні потреби

ЄС відновить ділові переговори з Росією


Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі у Брюсселі погодилися знову розпочати ділові переговори з Росією, які були призупинені з того часу, коли Росія ввела свої війська в Грузію.

Міністр закордонних справ Франції Бернар Кучер, країна якого головує наразі у ЄС, сказав, що Литва стала єдиною з усіх 27 країн-членів Євросоюзу, яка виступила проти відновлення переговорів.

Спеціальний уповноважений ЄС із зовнішніх зв’язків Беніта Ферреро-Вальднер каже, що переговори можуть розпочатися не раніше 18-го листопада, коли в Женеві пройде зустріч, на якій власне і обговорюватимуть цей конфлікт. Нагадаємо, що напередодні міністри закордонних справ Британії та Швеції заявили, що в таких переговорах зацікавлений сам Євросоюз. Втім, вони висловили занепокоєння тим, що Росія наразі так і не вивела своїх військ з грузинської території. Також міністри вкотре висловили свою підтримку територіальній цілісності Грузії. Тим часом Прем’єр-міністр Грузії заявив, що відновлення переговорів на цьому етапі лише підбадьорить офіційну Москву і підштовхне її до запровадження й надалі агресивних дій не лише проти Грузії, але й проти Східної Європи в цілому.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG