Спеціальні потреби

Президент Ющенко розпустив Верховну Раду


Президент України Вiктор Ющенко виступив з телезверненням до українського народу. Глава держави оголосив про розпуск Верховної Ради 6-го скликання і проведення дострокових парламентських виборів.

Сталося. Віктор Ющенко оголосив про розпуск Ради і дострокові вибори. Попри суперечливу інформацію, що надходила впродовж дня, о 21:00 за Києвом президент таки з`явився в ефірі одразу кількох центральних телеканалів.

Звернення до українського народу, що йшло у записі, було коротким і вмістилося у 5 хвилин. Причому левову частину цього часу глава держави присвятив критиці та навіть звинуваченням на адресу БЮТ – колишнього союзника по коаліції. Ющенко знову нагадав про 2 вересня – за його словами, тоді де-факто сформувалася нова коаліція. На переконання президента, демократичну коаліцію зруйнувала – як було сказано – «людська амбіція однієї особи, жадоба до влади, розходження у цінностях і перевага особистих інтересів над національними».

Ющенко – чи не вперше – прямо назвав предмет своєї критики на ім`я і прізвище: «Сам Блок Юлії Тимошенко став заручником своїх лідерів. Бо в жертву вони ладні принести все – мову, безпеку, нашу європейську перспективу».

Президент звинуватив прем`єрку в реалізації «не-українського, ворожого сценарію» та у замахові на розкол національно-демократичних сил.

Перегорнувши цю сторінку свого виступу, Ющенко перейшов до ключового месиджу:

«Станом на 8 жовтня 2008 року я не отримав пропозиції жодної політичної сили про формування коаліції більшості, угоду про яку підписало б більше 225 народних депутатів України. Відтак у ситуації, коли парламентські сили завели свою роботу в глухий кут, слово повинен сказати український народ. Згідно з Конституцією України, я оголошую про припинення діяльності Верховної Ради 6-го скликання та проведення дострокових парламентських виборів».

Отже, Раду розпущено, і тепер Ющенко чекає від народних депутатів виділення грошей на дочасні вибори. Точну дату їх проведення Президент не назвав; проте за деякими прогнозами, які, зокрема, лунають з президентського секретаріату, цією датою може стати 7-ме грудня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG