Спеціальні потреби

Якщо буде коалiцiя, то лише в старому форматi


Якщо демократична коаліція і буде відновлена, то лише в старому форматі. Блок Литвина сьогодні вийшов із переговорного процесу. Переговори між БЮТ і НУНС наразі не увінчалися успіхом, а Президент від сьогоднішнього дня має право розпустити парламент.

Коаліції «на трьох» не буде. Блок Литвина, грюкнувши дверима, вийшов із переговорів. Своє рішення «литвинівці» пояснили тим, що у президента не зацікавлені у створенні жодної коаліції, а переговори ведуть лише про людське око. Сценарій Банкової такий: дискредитувати усіх політичних конкурентів, показавши їх непослідовність, а тоді оголосити перевибори, -- вважає народний депутат із фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський:

«Як ми й передбачали, переговори можуть відбуватися тоді, коли це не є димова завіса і камуфляж для того, щоб пролонгувати час до дати оголошення виборів. Ми були праві. Це є камуфляж і цинічні «розводки». В тому числі і намагання «розвести» нас».

Ющенко відмовив Литвину в участі в демократичній коаліції. Так витлумачила вихід потенційного союзника із переговорного процесу Юлія Тимошенко. Сама ж лідерка БЮТ заради збереження коаліції продовжує демонструвати чудеса політичної поступливості. Учора її фракція поскасовувала, на вимогу глави держави, усі антипрезидентські закони, прийняті разом із Партією регіонів. Сьогодні ж прем`єрка виконала останній ультиматум Ющенка: поставила підпис під резолюцією щодо російсько-грузинського конфлікту. Це було зроблено привселюдно, під час прес-конференції в Кабміні:

«Зараз, для того щоб не було ніяких закидів, що якісь заяви по Грузії ще БЮТ не зробив, я хочу перед вами, буквально, підписати також цю заяву по Грузії і передати своєму прес-секретареві, щоб вона могла роздрукувати, розмістити на сайтах», - сказала очiльниця українського уряду.

Щоправда, засудження російської агресії, як того вимагав президент, у заяві все-таки нема. Документ, підписаний Тимошенко, являє собою заяву саміту Україна-ЄС, і мовиться там про «непропорційну реакцію Росії».

Прем`єрка й сама не вірить, що у президента вичерпався запас ультиматумів. Як вона поскаржилась, почувається заручницею і готова прийняти будь-які нові умови. «Із заплющеними очима – заради стабільності і європейської стратегії України», -- запевнила Тимошенко.

Проте як виглядає, є все-таки один принцип, яким вона не може поступитися. На запитання журналістів, чи готова вона, заради відновлення коаліції, відмовитись від посади, Тимошенко заявила: претендувати на прем`єрство зможе лиш та політична сила, яка візьме на виборах стільки голосів, скільки взяв БЮТ.

А тим часом президент квапить переговірників: нова коаліційна угода має бути підписана якнайшвидше. У п`ятницю Віктор Ющенко повторив свою погрозу: якщо переговорний процес не дасть плодів, він скористається конституційним правом і розпустить парламент. Таке право глава держави здобув в ніч з 2 на 3 жовтня, і тепер Указ може бути підписаний будь-якої миті. У фракції БЮТ очікують, що дамоклів меч впаде на їхні голови у понеділок: про це сьогодні заявив журналістам заступник лідера фракції Андрій Кожем`якін.

Водночас у Верховній Раді далі сподіваються на щасливий кінець. І хоч у п`ятницю переговори БЮТ і НУНС нічим не увінчалися, спікер Арсеній Яценюк закрив засідання до вівторка словами надії: «Я як капітан корабля – не «Титаніка», дорогі друзі, – буду все робити для того, щоб цей корабель плив далі».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG