Спеціальні потреби

Економічна криза послабила пенсійні фонди американців


Одну групу американського суспільства сьогоднішня економічна криза зачіпає особливо болісно. Це люди, які збираються виходити на пенсії. 78 мільйонів представників так званого покоління бейбі-бумерів завершує свої кар’єри в той час, як їхні пенсійні фонди, вкладені у різноманітні акції, стрімко втрачають свою вартість.

Долорес Голмс думала, що зможе вийти на пенсію в 62 роки та подорожувати. Однак її мріям збутися не судилося. Пенсійний рахунок Долорес, як і рахунки багатьох інших, різко втрачає свою вартість.

Тим, кому зараз за 50, важко не впасти у паніку. Брокери кажуть, що кількість дзвінків із скаргами протягом останніх днів зросла у кілька разів. Деякі працівники старшого покоління припинили вкладати у власні пенсійні рахунки. Інші – забирають з них гроші, аби сплачувати за щоденні витрати, іпотечний кредит та інші борги.

Водночас аналітики кажуть, якщо ці люди зарано почнуть забирати кошти з власних пенсійних рахунків, то коли їм буде 70 - 80 років, там мало що залишиться.

Останнім часом кількість американців, які працюють у віці за 55 років зростає. Деякі з них працюють за бажанням. Інші – за необхідністю. Експерти кажуть, що в такому ринку як сьогодні, ті, кому небагато залишилися до пенсії, мають думати не про відпочинок, а про роботу. Щодо пенсійних рахунків, то їх краще взагалі не чіпати якомога довше. Людям похилого віку радять працювати довше і в такий спосіб контролювати своє фінансове становище.

Долорес каже, що вона, напевно, працюватиме у своєму готелі і тоді, коли їй буде за 80. А от чи зможе коли-небудь насолодитися відпочинком, вона не знає.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG