В понеділок Адміністрація Буша має представити Конгресу план із врятування американської економіки вартістю щонайменше в сімсот мільярдів доларів. План, деталі якого опрацьовуються протягом вихідних, складається всього із трьох сторінок тексту. Але за масштабами він – найбільше залучення уряду до ринкової економіки з часів Великої депресії.
Мільярди доларів платників податків! Фундаментальна зміна ролі, яку уряд відіграє в американській економіці! «Ми говоримо про сотні мільярдів доларів. Це має бути досить значним, щоб зробити реальну зміну в серцевині проблеми», - зазначив мiнiстр фiнансiв США Генрi Полсон.
Зміни пропонуються настільки глобальні, що навіть президент Джордж Буш каже, що спочатку він був проти. «Спочатку я хотів дозволити ринку самому розв’язати власні проблеми, але експерти мені пояснили, наскільки величезною є нинішня криза. І тоді я вирішив діяти та діяти сміливо», - визнав президент.
Під керівництвом міністра фінансів уряд викупить банківський неліквід – погані житлові кредити. Таким чином, очистивши платіжний баланс, банки знову зможуть позичати гроші клієнтам на купівлю житла, машин чи оплату навчання в коледжах. Але в той же час бюджетний дефіцит країни значно зросте, а уряд володітиме десятками тисяч іпотечних боргів.
Уряд сподівається у майбутньому, за більш сприятливих умов, продати іпотечні борги назад приватному сектору.
Економісти попереджають, що без масштабного втручання американська економіка може зазнати колапсу.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1