Спеціальні потреби

Буш відвідав райони потерпілі від урагану Айк


Знищені автостради, затоплені міста і зруйновані будинки. Така картина відкрилася перед очима Президента Джорджа Буша, який прибув до рідного Техасу, щоб на власні очі оглянути потерпілі від урагану Айк райони. Ще раніше Президент Буш оголосив більшу частину Техасу зоною стихійного лиха, а це означає, що мешканці штату отримають допомогу з федерального бюджету. Утім Буш закликає американців перераховувати гроші на прискорення процесу відбудови.

У своєму зверненні Президент Буш зазначив: «Ситуація складна. Я досить довго пропрацював на посаді президента і надивився на трагедії, як зрештою, і на здатність людей швидко оговтуватися у складних умовах».

Ураган другої категорії приніс зі собою вітри потужної сили і шквал дощу. В районі на північній захід від Г’юстона люди досі не мають електроенергії. Загалом у штаті два мільйони мешканців втратили світло. Чимало користуються переносними бензиновими генераторами як джерелом енергії. У штаті бракує продуктів, води та інших предметів першої необхідності. Влада попереджає про небезпеку спалаху хвороб. Президент Буш закликає людей не поспішати повертатися додому після обов’язкової евакуації:

«Я розумію, що багато людей прагнуть повернутися. Я прошу вас спочатку поговорити зі штатними і місцевими представниками влади».

А люди, які вже повернулися, в першу чергу взялися за розчистку житла від поламаних дерев. Ураган Айк, без сумніву, завдав Техасу значних матеріальних збитків. Через втрату електроенергії у штаті було закрито багато нафтопереробних заводів, що призвело до подорожчання, а в деяких уражених районах, взагалі зникнення бензину. Деяким мешканцям передмістя годинами довелося чекати на заправках. Усе ж мешканці Техасу налаштовані оптимістично. За оцінками влади відбудова зруйнованих районів коштуватиме багато грошей і триватиме не один місяць, проте багато людей готові починати все спочатку.

XS
SM
MD
LG