Спеціальні потреби

У Зiмбабве погодилися подiлитися владою


Президент Зімбабве Роберт Мугабе та опозиційний лідер Морган Цвангіраі підписали угоду про розподіл влади, аби припинити політичні протистояння, які вже місяці тривають у цій африканській країні.

Після місячних переговорів президент Зімбабве Роберт Мугабе та опозиційний лідер Морган Цвангіраі врешті домовились про поділ влади. Очікують, що домовленість покладе край суперечкам, які розпочалися ще у березні після президентських виборів, результати яких пiддвались сумнiвам. Згідно з підписаним документом, Мугабе, який при владі з 1980-го року, залишатиметься президентом, а голова опозиційного Руху за демократичні зміни Цвангіраі займе посаду прем`єр-міністра країни. Опозиційний лідер закликав конкуруючі партії Зімбабве об`єднати зусилля.

84-річний Мугабе очолює Зімбабве з часу, коли країна здобула незалежність від Великобританії. Аналітики кажуть, що теперішній договір поклав край ворогуванням двох лідерів, які десятиліттями були найзапеклішими ворогами. Цвангіраі арештовували і звинувачували в державній зраді, однак ці звинувачення були відхилені судом. Арешти і вбивства прихильників опозиції під час виборів у березні змусили Цвангіраі припинини боротьбу за владу.

Євросоюз наклав на Зімбабве санкції, однак тепер лідери ЄС зазначають, що переглянуть деталі договору, перш ніж їх відміняти.

Морган Цвангіраі каже, що першим завданням нового уряду буде подолання продовольчої кризи в країні.

XS
SM
MD
LG