Спеціальні потреби

Чи допустить Юлія Тимошенко другу державну мову?


Чи збережеться в Україні єдина державна українська мова? Відповідь на це запитання видається не такою однозначною після того, як Юлія Тимошенко заявила про можливість коаліції БЮТ і Партії реґіонів.

Відмовитись від перекладу шкільних предметів українською мовою. З таким проханням звернувся до Прем`єра Юлії Тимошенко депутат від Партії реґіонів Вадим Колісниченко. Окрім скасування розпорядження Міносвіти, реґіонал вимагає притягнути до відповідальності особисто міністра освіти Івана Вакарчука – як сказано в запиті, «за масові порушення прав людини у сфері освіти». Порушенням людських прав Колісниченко вважає міністерський указ про поступове переведення на двомовне навчання тих шкіл, де раніше предмети читали тільки російською мовою.

Запит з`явився у вівторок, після того як у понеділок Юлія Тимошенко підтвердила ймовірність об`єднання з Партією реґіонів. Привид переформатування коаліції примусив політологів та журналістів заговорити про те, на яких ідейних принципах може будуватися майбутня коаліційна угода. І чи доведеться лідерці БЮТ, скріпляючи новий союз, ставити підпис під програмною вимогою реґіоналів – запровадженням російської як другої державної? Адже у новому політичному альянсі синьо-білі нарешті здобувають конституційну більшість – 300 голосів, а відтак можливість реалізувати обіцянку про мову, яку давали своїм виборцям.

Сама Юлія Тимошенко розмови про те, що її руками з Конституції приберуть українську як єдину державну мову, називає провокацією. На прес-конференції у понеділок прем`єрка запевнила: навіть в об`єднанні з Януковичем ідеали Майдану залишаться для неї святими:

«Як би не відбувалися політичні події в Україні, я завжди стояла і буду стояти на наших цінностях. На тих принципах, які були проголошені. І коли я вчора по каналу Інтер почула чергову провокацію, що БЮТ буде голосувати за другу державну російську мову – це для того, щоб дати певну ідеологічну їжу тим людям, які на Західній Україні думають, що для них настав «зірковий час» зруйнувати довіру до мене особисто. Я хочу сказати, що все це – провокація. Де б я не була – у владі, в опозиції, в яких би конфігураціях коаліції (а краще Демократичної) мене не примусили працювати, я буду все робити для того, щоб ні ідеї України – європейська інтеграція, інтеграція у світові ринки, зміцнення всіх складових національної ідентичності, єдина державна українська мова і все, що цінне для нас, українців і для України – все це буде мною дотримуватися свято, і ніякі політичні зміни не можуть вплинути на цю мою позицію».

Здавалося б, за українську мову можна бути спокійними. Якби не те, що так само категорично лідерка БЮТ заперечувала колись саму можливість входження її блоку в одну коаліцію з Партією реґіонів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG