Спеціальні потреби

Обама офіційно став першим чорношкірим кандидатом


Промовляючи до понад 80 тисяч прихильників на відкритому стадіоні, сенатор Барак Обама офіційно прийняв номінацію Демократичної партії бути її кандидатом на президентських виборах у листопаді. Виступом сенатора Обами і завершився з’їзд демократів у Денвері, штат Колорадо.

Величезний натовп на футбольному стадіоні Денвера бурхливими оплесками привітав Барака Обаму, який став першим чорношкірим кандидатом від однієї з головних партій на президентських виборах.

Під час свого виступу Обама зазначив: «З глибокою вдячністю і великою шаною я приймаю вашу номінацію бути кандидатом у президенти Сполучених Штатів».

Свою яскраву промову сенатор Обама виголосив у прохолодний вечір на фоні покритих снігом Скелястих гір. У своєму виступі 47-річний син кенійця та американки знову нагадав мільйонам телеглядачів про лейтмотив його виборчої кампанії – зміни. Сенатор Обама заявив, що для Америки, яка опинилася у війні та економічному занепаді, настав час визначення:

«Ці проблеми не є наслідком лише дій уряду. Це результат нашої неспроможності протистояти хибним діям Вашингтона та навдалій політиці Джорджа Буша».

Обама відтак згадав про свого республіканського опонента сенатора Джона Меккейна, заявляючи, що країна не може дозволити собі ще чотири роки перебування республіканців у Білому домі:

«Джон Меккейн у 90% випадків голосував за позицію, яку підтримував Джордж Буш. Сенатор Меккейн любить говорити про важливість розсудливості. Однак де ваша розсудливість, коли ви вважаєте, що Джордж Буш майже завжди має рацію?»

Намагаючи здобути підтримку серед виборців середнього класу, Барак Обама обіцяє скоротити податки для 95% сімей, в яких батьки працюють. Він також наголосив на потребі зменшити залежність країн від імпортованої нафти:

«Заради нашої економіки, нашої безпеки і майбутнього нашої планети, я, як президент, окреслю чітку мету. За десять років ми покінчимо з нашої залежністю від близькосхідної нафти».

Кандидат від демократів також сказав, що як головнокомандувач він ніколи не вагатиметься захищати свою країну, але вишле американські війська у бій лише з чітко визначеною місією:

«Я у відповідальний спосіб покінчу з цією війною в Іраку і завершу боротьбу з Аль-Кайдою і Талібаном в Афганістані. Я відбудую наші збройні сили, щоб вони були готові до майбутніх конфліктів. Але я також відновлю жорсткі, безпосередні дипломатичні заходи, які можуть перешкодити Іранові розробити ядерну зброю і блокувати російську агресію».

Сенатор Обама обіцяв започаткувати нові партнерські стосунки, щоб ефективно боротися із загрозами ХХІ-го століття, включно з тероризмом і розповсюдженням ядерної зброї:

«Я відновлю наш моральний авторитет, щоби Америка знову стала найкращою і останньою надією для всіх, хто відданий справі свободи, хто бажає жити в мирі і прагне кращого майбутнього».

Свою промову сенатор Обома виголосив у 45-ту річницю одного з найважливіших виступів американського руху за громадянські права – звернення Мартина Лютера Кінґа – «Я маю мрію».

Республіканська партія проведе свій всенаціональний з’їзд наступного тижня в Міннеаполісі і Сейнт Полі, штат Міннесота, на якому офіційно буде номіновано Джона Меккейна єдиним кандидатом партії у змаганнях за Білий дім.

Загальні вибори у США відбудуться четвертого листопада, коли буде обрано президента країни і членів Конгресу.

Відео - найголовніше

США наклали на Росію понад півтисячі нових санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00
XS
SM
MD
LG