Спеціальні потреби

Клінтон закликала демократів об`єднатись і підтримати Обаму


У Денвері, штат Колорадо, продовжується з'їзд Демократичної партії. Головні американські телеканали у прамому ефірі стежать за розвитком подій на з'їзді. Другий день роботи з'їзду уже назвали вечором колишнього суперника Барака Обами – Гілларі Клінтон.

Увівторок всі з нетерпінням чекали на виступ Гілларі Клінтон і не розчарувалися. Клінтон виступала останньою, у найбільш рейтинговий телевізійний час і перевершила саму себе. Попередньо вважалося, що Гілларі розповість як Барак може врятувати американську економіку. Але вона пішла далі – чітко закликавши всіх своїх прихильників проголосувати за Барака Обаму:

«Голосували ви за мене, чи за Барака – зараз час об`єднатися як єдина партія з єдиною метою».

Клінтон звернулася до своїх виборців із закликом не зважати на запеклу боротьбу під час попередніх виборів, а натомість, дивитись у майбутнє, в якому президентом має стати Барак Обама.

Однак делегат від штату Вашингтон Синтія Шварц вважає, що єднати демократів повинен Обама:

«Це не справа Гілларі передати підтримку своїх виборців Обамі. Якщо він хоче бути лідером партії, то сам мусить завоювати голоси прихильників Клінтон».

Нещодавні опитування свідчать, що 28% прихильників Клінтон можуть не голосувати за Барака, оскільки кажуть, що кандидатом від партії має бути Гілларі Клінтон, яка була всього лиш за кілька кроків від номінації.

У вівторок, закликаючи виборців до об`єднання, Гілларі не упустила можливості покритикувати Маккейна:

«Із сьогоднішнім станом справ, не дивно, що Джордж Буш і Джон Маккейн будуть разом наступного тижня. Тому що в ці дні їм неабияк важко говорити окремо».

Виступаючи у вівторок ввечері, колишній губернатор Вірджинії Марк Варнер зазначив, що Маккейн продовжуватиме економічну та закордонну політику Адміністрації Буша:

«Це змагання за наше майбутнє. Ось чому ми мусимо вибрати Барака Обаму нашим наступним президентом. Ми здобудемо перемогу тоді, коли на зміну старим переконанням прийдуть нові ідей. Коли ми знайдемо вихід з тупикового становища, і коли замість страху з`явиться надія».

Варто зауважити, що телевізійна режисура виступу Клінтон навряд чи могла бути кращою. Глядачі побачили сильну жінку у помаранчевому костюмі. І звичайно зал. який просто шаленів після кожного слова Гілларі.

У третій день з`їзду Обама має бути офіційно вибраний єдиним кандидатом від партії на посаду президента США. За традицією – кожен делегат повинен відкрито висловити свій вібір. Втім, щоб пришвидшити процедуру голосування у залі, демократи дозволили депутатам почати голосування ще в готелях, а у залі керівники делегацій від кожного штату зачитають підсумки голосування у свому штаті. І голова партійного з`їзду оголосить остаточний результат.

Головною промовою середи вважають виступ Джозефа Байдена, який стане віце-президентом, у разі якщо Обама переможе на виборах. У нього – непросте завдання – переконати старше покоління виборців, особливо прихильників Гілларі Клінтон, проголосувати у листопаді за Обаму.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG