Спеціальні потреби

Україні слід підкреслити свою стратегічну важливість


У понеділок видання «Вашингтон Пост» опублікувало статтю Президента України Віктора Ющенка, в якій він привертає увагу до наслідків конфлікту в Грузії для України. За його словами, «Україна стала заручником у війні, яку вела Росія». Конфлікт в Південній Осетії та Абхазії, пише президент, висвітлив нестачу ефективних запобіжних механізмів з боку ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій. За його словами, конфлікт довів ще раз, що найкращим засобом забезпечення національної безпеки України та інших країн є участь у колективній системі безпеки вільних демократичних націй, яка представлена сьогодні НАТО.

Експерти кажуть, що це дуже важливо, що Президент України робить усе, щоб його почули у Вашингтоні. Директор проекту нових європейських демократій Центру міжнародних та стратегічних досліджень Януш Бугайські зазначає:

«Для України життєво важливо показати, що вона хоче забезпечити не лише територіальну цілісність та незалежність, але також бути частиною найбільших структур військового та економічного співробітництва, якими є НАТО та Європейський Союз. Це дуже важливо, що він зробив свій голос почутим у Вашингтоні. Тут людям важливо зрозуміти, що Україна – набагато важливіше питання стратегічної безпеки, ніж Грузія. Це важливо для НАТО та Заходу загалом зміцнити свою позицію щодо надання ПДЧ Україні.

Це питання важливе саме зараз, коли у Вашингтоні думки розділилися: чи дії Росії мають змусити нас рухатися швидше щодо розширення НАТО, чи ми маємо призупинити цей процес. У цій ситуації важливо почути думку українців – чого вони хочуть. Чи вони хочуть бути частиною альянсу, чи залишитися за його межами».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG