Спеціальні потреби

Демократи i республiканцi готуються до національних з`їздів


До національних з`їздів Демократичної та Республіканської партій залишилися лічені дні. І хоч кандидати у президенти вже відомі, ця подія є офіційним оголошенням їхніх імен та формальним початком виборчого сезону. Один із найбільших політичних заходів, який більше перетворився в телевізійне шоу, згуртовує партію та налаштовує виборців прийняти вирішальне рішення.Проведення політичних з`їздів часто асоціюється із бродвейським шоу. Кожне слово і кожен рух відпрацьовано до найменшої деталі, лиш би представити партію та її кандидата у найкращому світлі.

Кожних чотири роки з`їзди Республіканської та Демократичної партій перетворюються на найбільші політичні шоу в Америці. Мільйони доларів витрачаються на проведення цих грандіозних заходів, де вся увага прикута до номінації єдиного кандидата.

Обидві партії проводять свої з`їзди за визначеним порядком. Спочатку свої місця у залі займають делегації від кожного штату. Потім партія визначає і затверджує свою партійну платформу. Аналітик фундації «Спадщина» Браян Дарлінг пояснює:

«Платформа визначає позицію партії щодо абортів, боротьби з наркоторгівлею, війни в Іраку, закордонної політики, економічних питань, ринку нерухомості, цін на нафту і газ. Словом, все за що виступає кожен з кандидатів, визначено у цій платформі».

Третім кроком є оголошення самого кандидата, після чого відбувається поіменне голосування кожного штату.

Під час попередніх виборів кандидати боролися за голоси делегатів на з`їзді. Республіканці діють за системою, де кандидату, який набрав більше голосів у якомусь штаті, дістається підтримка всіх делегатів цього штату. Демократи використовують пропорційну систему. Набрані делегатом у кожному штаті голоси – потім сумуються у відповідній пропорції

В останній день з`їзду новообраний кандидат виголошує промову. У 2004-му демократ Джон Керрі порівняв свою номінацію з призначенням на службу на воєнно-морську службу під час В`єтнамської війни. Промова кандидата покликана активізувати партію, та схилити на свій бік виборців, які ще не визначилися. Наприкінці промови до номінанта приєднується кандидат на посаду віце-президента. З цього часу, до дня виборів, обоє кандидатів є єдиною командою. І звичайно невід`ємним елементом кожного з`їзду є яскраві кульки та конфетті, що сипиться на делегатів у залі.

XS
SM
MD
LG