Спеціальні потреби

Грузія виходить із Співдружності Незалежних Держав


Грузія виходить зі складу СНД. Це підтвердив на прес-конференції у Києві посол Грузії в Україні Мераб Антадзе. Як він повідомив, ноту з рішенням грузинського парламенту вже передали Виконавчому комітету Співдружності, а також усім державам-учасницям.

При цьому посол зауважив, що виходячи з СНД, Грузія далі співпрацюватиме з країнами Співдружності на двосторонній основі в рамках укладених міжнародних угод.

А тим часом Росія готує для грузинів покарання за демарш. Погрозу вжити економічні санкції озвучив на прес-конференції в Києві директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов. Як він заявив, у складі СНД Грузія користується великими економічними пільгами та привілеями, отож від виходу з СНД самій же Грузії буде гірше:

«Нічого катастрофічного для СНД у цьому точно не було б – вихід Грузії з СНД, я гадаю, більше проблем принесе якраз самій Грузії. Оскільки для неї це обернеться катастрофічними економічними та соціальними наслідками. Насправді Саакашвілі розв`язує руки багатьома урядам Співдружності Незалежних Держав з метою перегляду всіх, абсолютно всіх і економічних, і соціальних угод, які діяли в рамках Співдружності».

Корнілов додав, що, на його думку, СНД мусить негайно задовольнити прохання невдячних грузинів та позбавити їх членства в організації.

Чим насправді загрожує вихід з СНД економіці Грузії? І чи наслідує її приклад Україна? Про це експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС України Олександр Палій зазначив так:

«Що стосується заяв Грузії про вихід з СНД, то це достатньо логічне рішення, оскільки «спів дружити», так би мовити, перебувати в одній Співдружності з країною, з якою ведеш війну, це достатньо складна задача.

Що стосується наслідків для Грузії, то гірше, ніж те, що є, уже не буде, і будь-які економічні санкції щодо Грузії будуть виглядати достатньо дріб`язковими на тлі того, що відбувається. Тобто гірше вже зробити неможливо, і Грузія фактично цим своїм рішенням нічого, крім символів, не робить.

Що ж до України, то виходити з СНД Україні особливої потреби немає, оскільки Україна досі не ратифікувала статус СНД і фактично не є його повноправним членом. Крім того, СНД це достатньо слабка організація, яка не заважає Україні провадити власну політику. Тобто на сьогодні СНД звівся, по суті, до клубу лідерів держав колишнього СРСР, які час від часу зустрічаються в межах цього клубу. І я думаю, що переривати такий зв`язок для України поки що сенсу немає. Хоча рано чи пізно слід буде поставити крапку в історії цієї організації, яка задумувалась як організація для «мирного і цивілізованого розводу колишніх республік Радянського Союзу».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG