Спеціальні потреби

Секретаріат звинуватив Тимошенко у державній зраді


Несподіваний відгук російсько-грузинської війни на українських теренах: протистояння Ющенка і Тимошенко з «холодної» перейшли у «гарячу» фазу. «Державна зрада» – не багато, ні мало, таке звинувачення висуває нині на адресу очільниці уряду президентський Секретаріат. Заступник глави канцелярії Андрій Кислинський оприлюднив у понеділок заяву, в якій стверджує: «У діях чинного прем`єра є ознаки державної зради і політичної корупції».

До підозр спонукала пасивна позиція Тимошенко і її блоку у конфлікті з Грузією, – пояснює Кислинський. Секретаріат володіє інформацією, що такою була умова підтримки Росією кандидатури Тимошенко на майбутніх президентських виборах. Тепер Російська Федерація розглядатиме її кандидатуру з особливою прихильністю, – вважає Кислинський. За його словами, під «Вибори-2010» у Москві створений Центр на чолі з Віктором Медведчуком. На перемогу Тимошенко працюватимуть також Сергій Клюєв, Григорій Суркіс, Олександр Задорожній; гуманітарні проекти в Україні доручили Дмитрові Табачнику. До компанії «вчорашніх, що прагнуть реваншу» за особистим запрошенням Тимошенко приєднався навіть екс-президент Леонід Кучма, – повідомляє заява. Як стверджується в ній, на реалізацію проекту «Тимошенко – президент» московський Центр уже зарезервував один мільярд доларів США.

Як нагадує у своїй заяві Кислинський, минулого тижня Секретаріат президента заявляв про наявність інформації щодо системної роботи Юлії Тимошенко в інтересах російської сторони. «На жаль, ця інформація підтверджується», – веде далі він. «Більше того, свій Рубікон Тимошенко вже перейшла, і дороги назад, очевидно, немає. Саме з цим пов`язана її позиція щодо війни в Грузії – вона позбавлена можливості політичного маневру», – заявив заступник глави президентського Секретаріату.

Він також повідомив, що наявні матеріали Секретаріат передає для вивчення правоохоронним органам. «Суспільство має право почути відповідь на питання… де закінчується політична боротьба і починається зрада національних інтересів», – підкреслив Кислинський.

А тим часом у Блоці Юлії Тимошенко на тяжкі звинувачення реагувати не поспішають. Радник прем`єр-міністра Олександр Задорожний висловився в тому дусі, що не вважає за потрібне коментувати заяви подібного роду. А народний депутат-бютівець Валерій Писаренко зауважив: «Президент надто рано розпочав передвиборчу кампанію, але «істеричні заяви» йому все одно не допоможуть». Ще раніше віце-прем`єр-міністр Григорій Немиря назвав «ганебними» заяви Секретаріату про буцімто існуючі домовленості Тимошенко з Росією і зумовлене цим мовчання про Грузію.

Що ж до самої прем`єрки, то наразі вона відпочиває на Сардинії. Проте на наступну дію війни президента і прем`єра чекати недовго. На негайному поверненні Юлії Тимошенко в Україну наполягає Віктор Ющенко. Як вимагає глава держави, не пізніше 19 серпня має відбутися позачергове засідання уряду – для прийняття усіх необхідних рішень стосовно регіонів, потерпілих від повені.

XS
SM
MD
LG