Спеціальні потреби

ЄС надішле в Грузію групу міжнародних спостерігачів


Європейське співтовариство вже активно включилося у врегулювання грузинсько-російського конфлікту. У середу країни-члени Європейського Союзу дали чітко зрозуміти, що центральну роль у розв’язанні кризи і у стабілізації регіону готовий відігравати саме Євросоюз. На екстреному засіданні у Брюсселі голови міністерств закордонних справ країн-членів ЄС підтримали ініціативу Франції надіслати в Грузію групу міжнародних спостерігачів.

У Південній Осетіїї наразі перебуває місія спостерігачів ОБСЄ, однак європейці сумніваються, що вони залишаться в регіоні, який згідно з багатьма даними поступово переходить під контроль російських сил. Завдання ж цієї делегації посланників ЄС – наглядати за дотриманням умов перемир’я досягнутого у вівторок за посередництвом Президента Франції Ніколя Саркозі.

Коментуючи наміри ЄС, міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер зазначив:

«Ідея надіслати спостерігачів полягає у тому, щоби мати там присутність. Можливо хтось захоче назвати їх миротворцями, але я би назвав їх європейськими контролерами, посередниками. Європа таким чином продемонструє свою позицію і допоможе людям».

Про необхідність міжнародної присутності у зоні конфлікту говорить і міністр закордонних справ Фінляндії Александр Стабб: «На мою думку, ми повинні створити там міжнародну присутність. Саме тому, працюючи над припиненням вогню, ми разом з міністром Кушнером співпрацювали з ОБСЄ, ЄС та ООН. Я гадаю, ОБСЄ може забезпечити нас інфраструктурою в регіоні. Вони мають там техніку і 200 людей. Коли ми говоримо про миротворчу операцію, ЄС повинен грати центральну роль».

Підтримку таких намірів висловив міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський: «Я думаю присутність міжнародних військ матиме більше ваги. Якщо ж такі сили будуть формуватися, Польща зробить свій внесок».

XS
SM
MD
LG