Спеціальні потреби

БЮТ не згадує про другу державну мову


У новому проекті Конституції від БЮТ не буде норми про російську мову як про другу державну. Про це заявила сама лідерка блоку Юлія Тимошенко. Не так давно почастілаши політичні заяви про те, що двомовність може стати реальністю у другій українській Конституції.

Тема нової Конституції залишається і досі актулаьною в Україні. Більше того, це може стати і головною темою роботи українського парламенту вже восени. Над текстом нової версії Основного закону працюють найбільші парламентські фракції – Партія регiонів та Блок Юлiї Тимошенко.

Регіонали свої пропозиції вже презентували. Центральне місце там приділяється традиційним виборчим обіцянкам цієї політичної сили – позаблоковий статус країни, що фактично означає припинення руху у напрямку НАТО, та російська мова як друга державна.

Спочатку в українській пресі часто з`являлася інфорамція про те, що регіонали працюють над новою конституцією разом з БЮТ, адже в них двох є конституційна більшість у Верховнiй Раді. Далі вже депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко заявила - «Наскільки я інформована, БЮТ зараз подумує про включення до свого варіанту змін до Конституції норму про двомовність».

Підігрівалися ці чутки і тим, що політологи в один голос пророчать Тимошенко загравання з виборцями сходу України, для яких ця тема доволі гостра.

Спростовувати цю заяву взялася особисто Тимошенко. Сьогодні вона заявила - «Наша політична сила своїх принципів і цілей не міняє, тому наша позиція чітка і зрозуміла: одна державна мова – українська. І жодні інформаційні повідомлення, які свідчать про іншу позицію, не відповідають дійсності».

Водночас ідею нової Конституції Тимошенко не покинула остаточно. Вона лише відклала її у часі, принаймні до вересня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG