Спеціальні потреби

Україна і Євросоюз підпишуть Угоду про асоціацію


Нова угода між Україною і Євросоюзом називатиметься «Угодою про асоціацію». Про рішення, прийняте у вівторок в Брюсселі, повідомив міністр закордонних справ України Володимир Огризко.


Нова, посилена угода між Україною і Європейським Союзом буде обговорюватися у вереснi цього року на саміті Україна-ЄС у Франції. Вона матиме назву «Угода про асоціацію». Новину повідомив міністр закордонних справ Володимир Огризко. Як він зазначив, це велике досягнення української дипломатії. За словами міністра, назва відбиває якісно новий рівень відносин України і ЄС:

«Остання новина щойно з Брюсселя, де засідають міністри закордонних справ країн Європейського Союзу – назва нової угоди буде Угода про асоціацію. Це справді великий результат. Це справді перший, але дуже важливий крок у наближенні нашої держави до Європейського Союзу. Назва – вона віддзеркалює внутрішнє наповнення цієї угоди».

Як заявив Огризко, отримавши перший позитивний результат – асоційоване членство, Україна не зупинятиметься на досягнутому і добиватиметься повної інтеграції в Євросоюз:

«Наша головна мета в кінці 2009-го року отримати потужний інструмент реальної адаптації, взаємного проникнення, взаємного зближення, яке у підсумку приведе до повноправного членства України в ЄС».

Очільник українського зовнішньополітичного відомства повідомив також, що у вівторок в Брюсселі було досягнуто домовленості: на вересневому саміті Україна-ЄС розпочнуться переговори про безвізовий режим для українських громадян.

«Ми поставили перед собою амбітну і дуже важливу мету: 2012-ий рік має стати останнім роком, коли українські громадяни будуть стояти в чергах за візами до країн Європейського Союзу».

Як додав міністр, до початку футбольного чемпіонату Євро-2012 усі питання, пов`язані з візами для українців, мають бути завершені.

Підбиваючи підсумки семи місяців свого перебування на посаді міністра закордонних справ, Володимир Огризко заявив: зовнішня політика України чітка, стабільна і передбачувана:

«Ми спокійно і впевнено ідемо до реалізації визначених в наших програмах цілей. Ми маємо чітке уявлення, чого ми хочемо. Ми маємо чітке бачення, як ми це будемо робити. Ми знаємо, що це нелегко. Але між тим ми чітко усвідомлюємо, що цей шлях ми безумовно пройдемо».

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG