Спеціальні потреби

У столиці США знайшли викрадений примірник творів Шекспіра


Безцінний манускрипт цими днями виявили у Вашингтоні. Першу збірку комедій, історій та трагедій Вільяма Шекспіра 1623-го року до бібліотеки Шекспіра у Вашингтоні приніс 51 річний чоловік, намагаючись з’ясувати її оригінальність. Виявилось, що книжка таки є оригіналом, який вкрали у грудні 1998-го року з університетської бібліотеки Дурхема.

Вартість чотирьохсотрічного екземпляра першого видання збірника творів Вільяма Шекспіра за оцінкою експертів становить 15 мільйонів фунтів, або майже 30 мільйонів доларів. 750 копій цієї збірки були надруковані сім років після смерті Шекспіра. У світі на сьогодні збереглося лише 40 повних копій цього колекційного видання. Викрадена копія належала колись єпископу Дурхема Джону Козіну. З 1669-го року цінна книга зберігалась у бібліотеці міста, яку заснував єпископ.

Таємнича історія з цим примірником розпочалась 16 червня, коли 51- річний британець Раймонд Скот прийшов до бібліотеки Шекспіра у столиці США і попросив перевірити оригінальність видання. Він представився як бізнесмен і повідомив, що придбав книжку на Кубі. Працівники бібліотеки попросили залишити книгу, посилаючись на те, що їм необхідний час, щоб перевірити її автентичність. З’ясувалось, що книжка є саме тією, яку викрали в Англії. Бібліотека повідомила ФБР, яке розпочало міжнародне розслідування. Днями поліція обшукала будинок Раймонда в англійському містечку Вашингтон, що поряд з Дурхемом, звідки викрали дорогоцінне видання. У будинку знайшли інші цінні екземпляри книжок викрадених з бібліотеки.

Зараз книга зберігається у бібліотеці імені Шекспіра у Вашингтоні при спеціальному температурному режимі. Але у планах найближчим часом повернути її на батьківщину.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG