Спеціальні потреби

Найбільші іпотечні кредитори США отримають урядову допомогу


Міністерство фінансів і Управління Федеральною резервною системою США представили план підтримки двом найбільшим іпотечним компаніям – «Фанні Мей» і «Фреді Мек». Уряд вдався до цього кроку, щоб підтримати інституції, які відіграють критичну роль у системі житлового фінансування США. Курси «Фанні Мей» і «Фреді Мек» різко понизилися минулого тижня через крах одного з найбільших іпотечних банків Америки – «Індімек».

Про заходи надання підтримки двом найбільшим іпотечним кредиторам – «Фанні Мей» і «Фреді Мек» оголосив міністр фінансів США Генрі Полсон:

«Як вам відомо, «Фреді Мек» і «Фанні Мей» відіграють центральну роль у житловій фінансовій системі і вони повинні зберегти цю роль».

Ці дві компанії забезпечують фактично половину всіх іпотечних кредитів американців. У них приблизно 45% житлових кредитів, вартістю у п`ять трильйонів доларів, які можуть бути не виплачені.

Запропонований урядом план передбачає відкриття для «Фреді Мек» і «Фанні Мей» нових кредитних ліній. Це означає, що Управління Федеральною резервною системою, яке виконує функції Центрального Банку у США, може у разі необхідності позичати їм гроші. Наразі мова йде про 300 мільярдів доларів.

Адміністрація Буша занепокоєна тим, що у час подальшого загострення кредитної кризи, іпотечні компанії не матимуть змоги самостійно приваблювати ресурси, і у випадку банкрутства «Фенні Мей» і «Фреді Мак» американський ринок нерухомості очікуватимуть серйозні наслідки. Тому підтримати їх у період корекції на ринку житла дуже важливо.

Виглядає, що урядова допомога іпотечним кредиторам надійшла вчасно. У п’ятницю про крах оголосив один з найбільших іпотечних банків «Індімек». Згідно із законом, контроль над банком негайно перейшов до Федеральної корпорації страхових банківських вкладів, яка повинна його продати, але спочатку провести розслідування причин банкрутства. Економісти передбачають гарячу пору на ринку кредитів і прогнозують, що у наступні три роки краху зазначає не менше 300 банків.

Ну а що робить населення, коли чує про банкрутство банку? Нервується і, попри заклики уряду до спокою, швидко забирає готівку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG