Спеціальні потреби

Сенат ухвалив закон щодо прослуховування та перлюстрації


У середу Сенат схвалив законопроект, який розширює таємну урядову програму із прослуховування та перлюстрації. Двома третинами Верхньої палати Конгресу законопроект був підтриманий після довгих жорстких дебатів. Палата представників вже раніше проголосувала за цей законопроект.

Цей законопроект є новою редакцією закону 1978-го року, що створив спеціальний суд, який санкціонує стеження за каналами телекомунікації в цілях зовнішньої розвідки і боротьби з тероризмом.

Президент Джордж Буш зазначив: «Цей закон дозволить професіоналам з безпеки швидко та ефективно стежити за терористами за межами Сполучених Штатів, в той же час не порушуючи прав та свобод американського народу.

Він допоможе нашим професіоналам-розвідникам дізнатися з ким говорять терористи, що саме вони говорять та що вони планують. Закон забезпечить те, що компанії, чия допомога є необхідною для захисту цієї країни, будуть самі захищені від судових позовів через співробітництво із урядом у минулому чи майбутньому».

Найбільші суперечки викликало положення законопроекту, яке надає імунітет телекомунікаційним компаніям, які, на прохання уряду, представляли записи телефонних розмов громадян одразу після терактів 11-го вересня.

Наразі до суду у Каліфорнії подано 44 судових позови проти телекомунікаційних компаній. Деякі демократи. Серед яких сенатор Расс Фейнґольд, кажуть, що імунітет зніме з них відповідальність за минулі порушення закону:

«У Конгресі, який контролюється демократами, ми не лише підтримали Акт «Захистимо Америку», але тепер ми продовжуємо ще на чотири роки ці надмірні повноваження із стереження, а також надаємо імунітет компаніям, яких звинувачують в участі у беззаконнях адміністрації».

Кандидат в Президенти від Демократичної партії Барак Обама цей законопроект підтримав, посилаючись на те, що сторонам вдалося досягти компромісу. Кандидат від республіканців Джон МакКейн під час голосування був відсутнім.

XS
SM
MD
LG