Спеціальні потреби

У США зріс показник підліткових вагітностей


Уперше за 15 років у Сполучених Штатах збільшився показник підліткових вагітностей. Освітяни та медики відреагували на це повідомлення закликом поглибити статеве виховання, щоби уникнути небажаних вагітностей у ранньому віці.

Впродовж двох останніх десятиліть рівень підліткових вагітностей у США постійно зменшувався. Але у 2005-му показник підліткової народжуваності зріс на 3%. Діванні Ферст було 17, коли вона завагітніла трійнею:

«Ніколи не думала, що це станеться зі мною».

Минуло три роки з часу народження малюків. Одна з її доньок, Дестіні, страждає на серцеву недугу і їй потрібен постійний медичний догляд. Діванні тепер 20. Вона мати-одиночка. Працює в нічну зміну:

«Мені досі важко. Я змушена працювати ночами, щоби дивитися за ними в день, аби чого не сталося, і не можу на когось розраховувати».

Підліткова вагітність – явище не нове. Цими днями в американські ЗМІ потрапила інформація про 17 вагітних підлітків в одній з престижних шкіл штату Масачуссетс. Сенсаційність повідомлення була не у тому, що дівчата вагітні, а у тому, що вони нібито змовилися це зробити одночасно. І хоча батьки та офіційні представники заперечили версію змови, вагітність дівчаток збільшила показник вагітності у їх районі у чотири рази.

Освітяни звинувачують у проблемі – відсутність статевого виховання, спад економіки і ЗМІ, які популяризують секс серед підлітків. Адже недарма, кажуть медики, у США найвищий серед промислово розвинутих країн світу показник підліткової вагітності.

Експерти кажуть, що у США кожна третя дівчинка вагітніє до того, як їй виповниться 20 років. І це велика цифра. Тому історія зі школою у Масачусетсі допомагає людям побачити, що так, це досі трапляється.

Нещодавно організація імені Брауна і телекомпанія NBC розпочали трансляцію серіалу, мета якого ознайомити підлітків з проблемами виховання дітей. Водночас медики радять батькам розмовляти з підлітками на цю тему, щоби уникнути небажаної вагітності у ранньому віці. А ще найважливіше, кажуть експерти, створити для підростаючого покоління можливості для майбутнього.

А Діванна Ферст, посилаючись на власний досвід, радить своїм друзям не поспішати з дітьми:

«Це важко. Якщо б у мене не було дітей... Зрозумійте мене правильно, я рада, що вони є, але я шкодую, що народила їх у дуже ранньому віці».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG