Спеціальні потреби

Популярна програма приваблює українців до США
Програма американського уряду “Ворк енд тревел”, за якою українські студенти вже не перше літо приїжджають на роботу у США, набирає дедалі більшої популярності. За статистикою, влітку 2008-ого року в Америці працюватимуть 10 тисяч студентів із України.

Курортне містечко Оушен Сіті, що на узбережжі Атлантичного океану, вже не перше літо приймає у себе студентів. Через економічне сповільнення, яке спостерігається останнім часом у США, кількість вакантних робочих місць по країні, загалом, скоротилася, тому найлегше студентам шукати роботу саме на курортах. У таких містах, власне, працюють і студентські центри, які приймають молодь на літо, поселяють і допомагають знайти роботу. Точніше про це розповідає співвласник центру “І-поінт” Звяд Пагава:


«Наш центр від початку літа працевлаштував до 800-ста, навіть до 1000-чі студентів. Але є й студенти, які звертаються до нас по допомогу й під час літа, наприклад просять знайти додатковий заробіток, тощо. І ми допомагаємо всім з будь-якими питаннями, незалежно від того, – це студент з нашого центру чи ні».

Студентський центр “І-поінт”, наприклад, дає студентам можливість недорого подзвонити до родичів, скористатися при потребі безкоштовним iнтернетом чи навіть просто подивитися телевізор. А заробивши трохи грошей, вони можуть поїхати в турне Америкою, скориставшись знову ж таки послугами центру. Подорож, скажімо, на Ніагарський водоспад обійдеться їм у - 149 доларів, у Вашингтон – 45 доларів. Щоправда дехто намагається побачити Америку одразу, як це зробив Денис Строгалов:
«Приїхав спочатку до Вашингтона, бачив Білий Дім, Капітолій, був у Балтиморі».


Денис Строгалов працює в готелі. Загалом в курортних містечках саме готелі, парки розваг і сувенірні магазини якраз і є місцями роботи сезонних працівників.А ще – ресторани, тобто робота на кухні. Як не крути, а безкоштовний обід чи навіть вечеря з такою працею – гарантовані.


Загалом умови і вид робіт обговорюються з роботодавцем заздалегідь, тому кожен студент, приїжджаючи у США по програмі, вже знає де він працюватиме і що саме буде робити. У роботодавців ж єдина вимога, щоб працівник мав мінімальний рівень знання мови. Анастасія Макаревська за фахом – філолог. В Оушен Сіті працює у ресторані, вже друге літо поспіль:

«Дуже подобається, ми тут відпочиваємо і працюємо. В мене насправді одна робота і я все встигаю».

Роман Кириленко у Сполучені Штати приїхав лише три дні тому і вже розповідає, наскільки йому подобається привітність місцевих жителів:

«Оце приїхав пізно, мене ніхто не зустрів, до мене в аеропорту підійшов чоловік, запропонував переночувати і жодної копійки за це не взяв. А потім ще й допоміг добратися туди, куди мені було потрібно».


Цей випадок Романа зворушив. Як сам зізнається, - на таку гостинність він не сподівався. Загалом багатьох студентів переповнюють емоції. Ще б пак – адже дуже часто працювати випадає прямо на березі океану – свіже повітря, приємний прохолодний вітерець і привітні туристи. О п’ятій по обіді робочий день закінчується, і студенти мають вдосталь часу, аби позасмагати на сонці або ж просто почитати улюблену книгу. І так – день за днем. Загалом літо для них проходить не лише приємно, але й корисно. Подібно вважають Наталя Компанієць і Дарія М’якота:

«Ми ж вчителі англійської мови, і для нас важливо було почути американський діалект, тощо».

Умови проживання студентів не у всіх однакові. Аби знайти пристойне житло краще приїжджати одним з перших – тобто наприкінці весни. Тоді ось такий затишний і чистий будинок з виглядом на затоку можна орендувати за 350 доларів на місяць з однієї особи, що вважається досить невисокою ціною.

Студенти, які вже приїжджали у Сполучені Штати за програмою “Ворк енд Тревел” раніше, зазвичай повертаються сюди знову. Наприклад у цьому ресторані деякі з них працюють два, а то й три літа поспіль, і роботодавець їх роботою цілком задоволений.

«Я тут працюю вже сім років, і до нас за цей час приїжджало багато студентів як з України, так і з інших країн. Загалом щоліта ми приймаємо до сорока п’яти людей.І відверто кажучи, я навіть не уявляю, як би ми без них справлялися. Ми справді вдячні, що існує така програма» - каже менеджер ресторану Том Уверлві.


Попри те, що студентам дуже подобається щоліта жити і працювати у США, залишитися тут назавжди бажає далеко не кожен. Чимало, українців зізнаються, що у Сполучені Штати вони хотіли б приїжджати час від часу, а не назавжди:

«Повернутися знову – да, а залишитися назавжди – ні, Україна – форевер»

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG