Спеціальні потреби

У Японії розпочинається саміт Великої вісімки


Президент США Джордж Буш зустрічає свій 62-ий день народження в Японії. Туди він відправився на саміт лідерів країн Великої вісімки.

Для Адміністрації Буша найважливішими питаннями саміту є зниження ціни на нафту, боротьба з ісламським тероризмом, втримання ядерних амбіцій Ірану та збільшення допомоги країнам Африки у боротьбі з малярією та СНІДом.

Головним на порядку денному саміту Японія ставить питання глобального потепління, сподіваючись досягти домовленості про 50% зменшення парникових газів. Втім, багато хто висловлює скептицизм щодо ефективності зустрічі.

По-перше, популярність основних учасників саміту у власних країнах – зокрема Джорджа Буша, Прем'єр-міністра Японії Фукуди, Прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна – є на рекордно низькому рівні.

По-друге, заклик до збільшення видобутку нафти, який має пролунати на зібранні, навряд чи знайде відгук у країнах ОПЕК, жодна з яких до Японії не запрошена. Втім, експерти вказують, що загалом саміти Великої вісімки рідко відрізнялися ефективністю.

Низька ефективність саміту є і основним аргументом демонстрантів, які вимагають розпустити Велику вісімку та запровадити заходи для вирішення проблеми глобального потепління та голоду.

Втім, учасники саміту навряд чи навіть побачать демонстрантів. Адже влада Японії дозволила протести на тому ж острові, де відбувається саміт, але в сотнях кілометрів від самого місця його проведення.

XS
SM
MD
LG