Спеціальні потреби

США планують викреслити Північну Корею з чорного списку


Північна Корея більше не є ворогом Сполучених Штатів. Про це заявив Джордж Буш, пообіцявши найближчим часом прибрати назву цієї країни з чорного списку країни, які США зараховують до “осі зла”. Таке рішення американський президент прийняв після того, як Уряд Північної Кореї оприлюднив документацію про свою ядерну програму, зробивши таким чином перший крок до повного припинення ядерних розробок.

Влада Північної Кореї таки передала документи про свою ядерну програму китайським посадовцям, хоч і на півроку пізніше, ніж було заплановано. У Білому домі Президент Буш схвально відреагував на цей крок Пхеньяна, втім зазначив, що деякі питання залишаються невирішеними:

«У Сполучених Штатів немає ілюзій з приводу режиму у Пхеньяні. Нас глибоко непокоїть ситуація з правами людини в Північній Кореї, а також програми збагачення урану, розробка та випробування балістичних ракет і загроза, яку Північна Корея продовжує становити для своїх сусідів».

Буш сказав, що оприлюднення документів стало першим кроком у переговорному процесі, до якого залучені шість країн. У відповідь він пообіцяв протягом 45 днів виключити Північну Корею з чорного списку країн, що несуть терористичну загрозу:

«Наступні 45 днів будуть важливі для Північної Кореї. Вона має довести серйозність своїх намірів. Ми продовжуватимемо шестисторонні переговори, щоб забезпечити повну і комплексну перевірку дій КНДР».

Деякі політичні аналітики у Вашингтоні, вважають, що дипломатичні поступки, які дозволили Північній Кореї без суттєвих наслідків визнати факти порушення попередніх ядерних угод, не є достатніми.

Експерт фонду «Спадщина» Брюс Клінгнер зазначає: «Що потрібно зробити – так це нарешті просунутись далі цих дуже неконкретних документів, які ми мали до цього часу, і чітко визначити вимоги до Північної Кореї щодо процесу згортання її ядерних програм. А також чітко вказати переваги, які отримає Корея, якщо виконає ці вимоги».

Разом з оприлюдненням документів очікується, що Північна Корея у п’ятницю демонтує вежу охолодження у ядерному комплексі Йонґ Бйон. Представник Державного департаменту США відправився до країни, щоб засвідчити факт знищення вежі.

XS
SM
MD
LG