Спеціальні потреби

Лідер опозиції Зімбабве відмовився від участі у виборах


Як повідомляють з Амстердаму, опозиційний лідер Зімбабве Морган Цвангіраї знайшов притулок у посольстві Голландії в Гарере. У своєму телефонному інтерв'ю Цвангіраї, з міркувань безпеки, відмовився розповісти про місце свого перебування. Втім, Міністерство закордонних справ Голландії заявило, що опозиціонер перебуває у посольстві.

Цвангіраї оголосив, що знімає свою кандидатуру з президентської виборчої кампанії Зімбабве у неділю. Він сказав, що політично мотивований тиск на його прихильників зробив його участь в кампанії неможливою.

Тим часом у понеділок поліція Зімбабве вчинила рейд на головний офіс "Руху за демократичні зміни". Партійний речник говорить, що правоохоронці вивели звідти близько 60 осіб, серед яких в основному були жінки і діти, що стали жертвами останніх політичних конфліктів.

Цвангіраї каже, що його партія готується провести переговори з правлячою партією, і обговорити майбутнє Зімбабве. Втім, це станеться лише в разі, коли припиняться насильства. Тим часом центрвиборчком країни повідомляє, що вибори пройдуть як і заплановано, у цю п'ятницю, оскільки Цвангіраї ще не подав офіційного прохання в письмовому вигляді про зняття своєї кандидатури.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG