Спеціальні потреби

Право володіти зброєю порушує суперечки у столиці США


40% американців володіють зброєю. Це право передбачено Кнституцією Сполучених Штатів. У світлі масових вбивств, які час від часу стаються в Америці, противники носіння зброї вимагають ускладнити доволі простий процес її придбання. Прихильники ж кажуть, що зброя необхідна для самозахисту.

У столиці країни вже 32 роки діє заборона на володіння пістолетом. Наступного місяця Верховний суд країни розглядатиме конституційність цієї заборони. Навколо цього питання тривають запеклі суперечки. Дискусії відбуваються на фоні спалаху насильства з використанням зброї у Вашингтоні.

Останнім часом у певних районах американської столиці неспокійно. Час від часу тут можна почути постріли. З початку 2008-го року кількість збройних нападів у Вашингтоні значно збільшилась. Лише за останні два місяці вогнепальна зброя була застосована у понад 330 випадках злочинів. На третину більше ніж за цей же період минулого року.

Шанда Сміт стала жертвою нападу у 1990-му році. Трьома роками пізніше, на вулицях столиці загинули найближчі їй люди. За ними їхала машина, з якої вийшов чоловік і вистрелив у них.

15-річна донька Шанди та її 19-річний син загинули. Вбивця переплутав їх з кимось іншим. Шанда говорить, що у районі, де загинули її діти, за останні 20 років постраждалао чимало людей, але справи залишаються нерозкритими.

Хоча у Вашингтоні діє сувора заборона на вогнепальну зброю, з 1980-го року у місті було вбито понад шість з половиною тисяч людей. Найбільша частина загиблих та людей, які скоюють злочини із застосуванням зброї – афро-американці від підліткового віку до 30 років.

Рональд Мотен один з активістів боротьби зі злочинністю у Вашингтоні. Він організував марш протесту, аби спонукати молодь триматися осторонь вулиці:

«Їх не вчать як виживати, все що вони знають вони набираються на вулиці. А якщо у тебе немає знань, освіти чи мотивації робити щось корисне, ти потрапляєш у складні ситуації».

38-річний Девід Бауерс ще у 2000-му році організував громадську групу «Ні вбивствам в Окрузі Колумбія». Одним із шляхів вирішення проблеми, він бачить залучення молоді до боротьби із злочинністю:

«Одне з питань, як залучити молодь, яка скоює злочини або стає їх жертвами. Занадто часто ми дивимося на молодих людей як на проблему, а не потенційних учасників її вирішення».

Поліція Вашингтона намагається приборкати хвилю насильства посиленими патрулями. У місті встановлено кілька тисяч відеокамер спостереження. Також залучено офіцерів спеціального загону обеззброєння, до складу якого входить 24 поліцейські та три детективи. Починаючи з листопада минулого року їхнім завданням є пошук та вилучення зброї у найбільш неспокійних районах міста. Сержант поліції Джастін Трубі зазначає:

«Му зупиняємо сотні автомашин за порушення правил і інколи нічого не знаходимо. Іншого разу зупиняємо всього одну і знаходимо відразу кілька пістолетів».

У квітні офіцери цього загону конфіскували 60 одиниць зброї, на третину більше, ніж звичайно. Однак, роботи у цих офіцерів не зменшується. Проблема у тому, що у сусідніх з Вашингтоном штатах Меріленд та Вірджинї – зброя у вільному продажі. Тож злочинцям достатньо переїхати межі міста, аби придбати зброю.

XS
SM
MD
LG