Спеціальні потреби

Клінтон має шанси обігнати Обаму у Пуерто-Рико


У неділю виборці Пуерто-Рико візьмуть участь у попередніх виборах кандидата у президенти від Демократичної партії. Не дивлячись на те, що пуерториканці мають американське громадянство, голосувати на загальних виборах вони не можуть. Проте, можуть віддати свій голос за одного з кандидатів під час праймаріз. За даними останніх соціологічних опитувань, у цьому штаті лідирує сенатор Гілларі Клінтон, випереджаючи свого конкурента сенатора Барака Обаму на 10%.

Офіційно населення Пуерто-Рико складає близько чотирьох мільйонів осіб, але перепис населення 2006-го року виявив, що на континентальній території США мешкає на чотири мільйони осіб більше. Нещодавно Барак Обама перебував у Пуерто-Рико, закликаючи виборців віддати за нього свій голос. Гілларі Клінтон теж звернулася до пуерториканців із закликом підтримати її, обіцяючи при цьому допомогти у вирішенні статусу Пуерто-Рико. Обидва кандидати також приділили увагу пуерториканцям, які мешкають у Флориді. Мілдред Фернандез – пуерториканка за походженням, яка зробила політичну кар’єру у Флориді вважає, що голоси пуерториканців можуть суттєво вплинути на результат президентських виборів:

«Більшість пуерториканців, які переїжджають на материк, не мають визначеної партійної орієнтації. Тож їхні голоси можуть зіграти велику роль під час президентських виборів у листопаді».

Явка на попередніх виборах у Пуерто-Рико обіцяє бути високою – близько 80%. Проте пуерториканці, які проживають на континенті не надто політично активні. Сільвія Цесерес, представник уряду Пуерто-Рико, намагається переконати своїх співвітчизників не забувати про свої політичні права та обов’язки:

«Ми намагаємося переконати громаду брати участь у виборах не залежно від того, де вони перебувають».

У 2000 році кілька сотень голосів у Флориді вирішили результат президентських перегонів. Цей штат вважають справжнім полем бою кандидатів у президенти. І той політик, який заручиться підтримкою численної пуерториканської громади, матиме більші шанси стати наступним господарем Білого дому.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG