Спеціальні потреби

Космічний корабель НАСА здійснив посадку на Марс


НАСА здійснило успішну посадку космічного корабля неподалік від крижаного Північного полюса Марса. “Фенікс”, як називається цей космічний проект, був розроблений ще більше десяти років тому і складався з двох однакових апаратів. Але перший з них, запущений у 1999-му році не зміг сісти на поверхню Марса і зв’язок з ним було втрачено. Загалом більше половини американських місій, пов’язаних з Червоною планетою, зазнали невдачі. Саме тому, вчені з нетерпінням чекали, чи зможе космічний човник, спроектований десятиліття тому успішно сісти на Марс і продовжити там пошук ознак життя.

Урочистість моменту приземлення переоцінити важко. Після десяти місяців космічної подорожі, “Фенікс” прибув туди, де раніше не сідав жоден інший космічний корабель людини – на вічну мерзлоту, неподалік північного полюсу планети.

“Фенікс” гідно витримав, за словами науковців НАСА, “сім жахливих хвилин”, коли долав шари марсіанської атмосфери. Поверхня його захисного щита розжарилася до температури Сонця. Відтак гасячи за допомогою системи парашутів та ракет із зворотною тягою швидкість у 20 тисяч кілометрів, човник м’яко сів на марсіанську поверхню. Посадку здійснено на гладку, майже горизонтальну поверхню з нахилом, що не перевищує чверті градуса. Не на скелі, а на пологому та безпечному просторі.

Менш як за дві години на Землю надійшли перші фотографії із зображенням “Фенікса”, цілісінького і неушкодженого. Протягом трьох наступних місяців встановлене на космічному кораблі обладнання “вгризатиметься” у навколишній ґрунт, шукаючи ознак життя, чи бодай умови для його колишнього існування.

Роботи зосереджуватимуться на пошуку органічних молекул, що їх учені називають цеглинами, з яких будується життя. Наступний етап місії – видобування ковша за ковшем промерзлого ґрунту. Вчені сподіваються знайти докази наявності органічних речовин.

Цим разом місцем для досліджень вибрано північний полюс Червоної планети.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG